• День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження

Тернистий шлях української книги

День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження відзначається в Україні щорічно в останню суботу травня, з 1999 року, і є національним професійним святом. Цьогоріч воно випало на 27 травня.

Свято, пов’язане з книготворчою справою, дуже важливе для України, де перша друкарня з’явилася ще в 1491 році та належала Швайпольту Фіолю, який друкував книги кирилицею навіть раніше, ніж відома друкарня Івана Федорова (1573-1575 рр.). Українське книговидання зароджувалося й розвивалося в непростих умовах протягом усієї своєї історії. Тривала експансія оточуючих імперій на українські землі, культуру та, врешті-решт, українське слово робила написання, відтворення та розповсюдження книг національною мовою таким заняттям, що за рівнем небезпеки та значущості можна було б порівняти з організацією повстань і визвольної боротьби. Багато в чому саме завдяки таким «місіонерам» українську мову оминула участь діалекту, суто усної, розмовної мови.

Наразі у сфері видавничої діяльності в Україні діє близько 6000 підприємств, де працює понад 45 тисяч осіб. Ця кількість постійно зростає, українські книжкові форуми збирають усе більше поціновувачів, а українське друкарство загалом переходить на новий рівень сприйняття книги вже не як головного джерела інформації, а як естетичного набутку.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *