Сільгоспугіддя атакують роботи

Корейська компанія SafeusDrone планує виробляти у нас в Україні агродрони. Про складання цих БПЛА (безпілотний літальний апарат) вже домовилися з Національним авіаційним університетом в Кропивницькому (Кіровоградська обл.).

Ці безпілотники можуть використовуватися в сільському господарстві для обприскування полів. Це дозволить значно заощадити фінансовий ресурс і раціонально використовувати робочу силу.

– Тут хороша база, відмінні технології та людський ресурс. У Кореї це коштує дуже дорого, – зізнається представник компанії. – Крім того, у нас є обмеження щодо тестування дронів. Упевнений, що об’єднання зусиль корейських та українських фахівців в найближчій перспективі буде максимально сприяти лідерству наших держав в галузі ІТ-технологій.

Ще одна новина зі світу технологій. Організація FFA ( «Майбутні фермери Америки») спрогнозувала, що у 2022-му році відбудеться стрімке зростання продажів безпілотних тракторів, зокрема з технологією «слідуй за мною» (коли один тракторист веде за собою кілька тракторів). А ще за їхніми прогнозами на ринок технологій вийдуть роботи для збору яблук, тож в українців у Польщі можуть з’явитися серйозні конкуренти.

До речі, роботи для збору і сортування полуниці (які визначають не тільки колір і розмір ягоди, а й її внутрішні якості) вже ось-ось будуть представлені світовій агрогромадськості.

Фахівці прогнозують, що до 2027-го року ринок агродронів досягне $480 млн. Крім того, буде продаватися понад 660 тис. безпілотних тракторів щороку, а до 2050-го року, завдяки автоматизації, врожаї збільшаться на 70%.

Вікторія СИМОНОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *