Сільгосппрогноз : попит на олію «послизнувся»

Євросоюз є другим за величиною імпортером пальмової олії у світі, проте зараз європейські покупці уникають використання цього продукту через побоювання, пов’язані зі шкодою, яку він нібито завдає здоров’ю й навколишньому середовищу. Торгова війна між Вашингтоном і Пекіном призвела до невизначеності щодо потенційного попиту в третьому за величиною ринку світу — у Китаї.

— Європейські країни можуть накласти додаткові обмеження на пальмову олію. Імпортери не хочуть ризикувати, — розповідає трейдер із Куала-Лумпура, який завозить пальмову олію до Європи.

Крім того, європейські країни купили більше сої, ніж зазвичай, тому збільшення власного виробництва соєвої олії може знизити потребу в загальному імпорті пальмової. Експорт пальмової олії з Малайзії (другого за величиною виробника у світі) до Європейського Союзу скоротився до 264 тис. т у лютому з 405,9 тис. т місяць тому.

Викликає невизначеність щодо попиту й торгова війна Китаю зі Сполученими Штатами. Будь-яке вирішення суперечки може призвести до того, що Китай купить більше соєвих бобів у США й зажадає скорочення імпорту олії.

Китайські закупівлі пальмової олії в Малайзії впали до 98,6 тис. т у минулому місяці з 264,7 тис. т у січні.

Щоправда очікується, що попит у Пакистані, Туреччині та Єгипті збільшиться напередодні мусульманського свята Рамадан, хоча, швидше за все, він залишиться в межах сезонних норм.

Вікторія СИМОНОВА за матеріалами інтернет-видання Reuters

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *