Сільгосппрогноз: молоко в закупівлі подорожчає

У цьому місяці закупівельна ціна на молоко зросте приблизно до 9,20–9,30 грн за кг., Так вважають в Асоціації виробників молока.

На думку експертів Асоціації це трапиться через попит із боку переробних заводів, а також через сезонне зниження виробництва молока в приватних господарствах.

— Ціна на екстрасорт виросте до 9,20–9,30 грн/кг за партію молока понад 10 тонн, а інші сорти будуть із «кроком» на 30–40 коп. менше — йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що зараз ціна на молоко в Україні на €6,08 менше середньоєвропейської, яка становить €26,68 за 100 кг. Хоча в першому півріччі надходження промислового молока на переробні підприємства склали 1,2 млн тонн (це на 0,8 % більше, ніж у минулому році), найбільший приріст спостерігається в сировині вищого гатунку — (287,7 тис. тонн). Це становить 21% в структурі надходження. Для порівняння у минулому році цей показник був 15,6 %.

— Справа в тому, що попит на екстрасорт відбився на ціні. За місяць вона виросла відразу на 0,13 грн., тож середня ціна липня на молоко даного сорту склала 8,98 грн з урахуванням ПДВ. Вищий сорт за аналізований період подорожчав лише на 1 коп., та коштував 8,46 грн, а перший, навпаки, подешевшав на 3 коп. — до 8 грн. Така ситуація наочно показує попит, — коментують ситуацію в Асоціації виробників молока.

Ганна ЛИСЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *