Сівалка народжена від органу

Автором першої сіялки є англійський агротехнік і винахідник Джетро Талл. Цікаво, що ідея сівалки прийшла до нього, коли він спостерігав за… грою органа.

Талл помітив, що при натисканні клавіш відкривається клапан, внаслідок чого інструмент видає певну ноту. Винахідливий розум відразу приступив до створення нового механізму. В результаті вийшов ящик із насінням, від якого до землі тягнулося кілька трубок. При волочінні насіння сипалися крізь трубки рівними рядами.

Джетро Талл представив свій винахід у 1701 році, але спочатку пристрій не зажив популярності серед фермерів. Щоб фермери з більшою довірою поставилися до новинки, винахіднику довелося написати цілий трактат, у якому він пояснив принцип дії сівалки, необхідну ширину міжрядь і частоту розпушування ґрунту.

До речі, Джетро Талл був відомий ще і як затятий противник органічних добрив. Він вважав, що в землі вже містяться всі поживні елементи, і для підвищення врожайності потрібно лише регулярне розпушування ґрунту.

Ганна ЛИСЕНКО

До речі

Іменем Джетро Талла (так, того самого винахідника сівалки!) названий відомий шотландський рок-фолк-гурт «Джетро Талл», створений у Блекпулі в 1967 році. Про масштаби її популярності свідчить такий факт. П’ять альбомів гурту отримали платиновий статус, 11 – золотий, всього ж у світі було продано понад 60 млн копій альбомів групи.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *