«Страшно далекі вони від народу»

Ті, хто добре вчився в тій давній школі, пам’ятають, кому належать винесені в заголовок слова. І пам’ятають, що мова йде про декабристів, які дуже хотіли принести народу щастя, але щиро не розуміли в чому воно полягає. Говорили про високі матерії і про античну літературу, а невдячний народ тупо хотів їсти.

Там же в школі ми колись вчили ще один знаменитий вислів. Дехто на ім’я Гегель мимохідь зауважив, що історія повторюється двічі: перший раз у вигляді трагедії, другий — у вигляді фарсу. Ті давні декабристи встали за народ під кулі та ядра, нинішні вожді й володарі дум обходяться словесним пінг-понгом.

24-го квітня Путін підписав указ про спрощення отримання громадянства РФ для власників паспортів так званих «ЛДНР». І потім навздогін пообіцяв зробити цю процедуру доступною для всіх громадян України. 27-го квітня з турецького курорту йому відповів ще не інавгурований Зеленський, мовляв, «… російський паспорт — це право взагалі забути про наявність прав і свобод людини». І повідомив про готовність роздавати українські паспорти росіянам. Російський президент похвалив цю ініціативу в тому сенсі, що «перемішавши» громадянства ми відновимо братство двох народів, а може і спільну країну. З Галичини в діалог втрутився нинішній президент України Порошенко. Він заявив, що громадянство України «святе», що його дуже хочуть прийняти всі 140 мільйонів росіян, і саме тому — не отримають. А наступного дня збоку підгавкнув міністр соцполітики Рева, який в інтерв’ю BBC назвав жителів окупованого Донбасу «… цими мразями». Ну, Реві, як випускнику Ленінградського військово-політичного училища зразка 1987-го року, напевно, видніше. Радянські політпрацівники вже точно добре розбираються в «мразях».

А ви взагалі зрозуміли, про що розмовляли над нашими головами наші вожді? І яке відношення ця віртуальна словесна перепалка має до реальної дійсності? Соцопитування стверджують, що до 70 % українців хочуть припинення бойових дій на сході України, а для цього потрібно налагоджувати вимушений діалог із РФ. Ті ж соцопитування на перше місце в низці найбільш болючих проблем українців виносять високі тарифи та низький рівень життя. І дуже хочеться знати, як будуть вирішуватися саме ці проблеми. А нам у відповідь знову високі поняття — закон про мову, «святе» громадянство та інший «АрМоВір».

Панове, зійдіть на землю зі своїх захмарних висот. Сходіть у звичайний магазин і подивіться ціни на картоплю та капусту. Подумайте про те, як ми будемо збирати врожай, якщо РФ таки застосує з 1-го червня заборону на експорт в Україну нафти та нафтопродуктів. І не треба нам підсовувати замість реального контролю над тарифами здешевлення газу для населення на 30 копійок із кубометра. Живіть на ці 30 копійок самі.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *