Стоматологія – від батька до доньки, від санітарки до головного лікаря

9 лютого, день святої Аполлонії, великомучениці, покровительки дантистів, молитва до якої зцілює зубний біль, – відзначається як День стоматолога
У зв’язку з цим представляємо головного лікаря Новомосковської стоматологічної поліклініки Наталію Гутарову. Народилася в сім’ї медиків. Батько, Володимир Семенович Гутар, – щелепно-лицьовий хірург, стоматолог, а також ідейний натхненник і засновник першої в Новомосковську стоматологічної поліклініки. Мама очолювала міську станцію переливання крові, зараз – відділення, що від станції залишилося…
– Виховуючись у такій родині, альтернативи у виборі професії, окрім медицини, в мене, по суті, не було, – зізнається Наталія Володимирівна. – Вирішила піти по стопах батька і вступати на стоматфакультет. І, треба зізнатися, з першого разу не пройшла – півбала не вистачило. Влаштувалася санітаркою до старої будівлі стоматвідділення міської поліклініки. Відтоді записи про найменування медустанови в моїй трудовій книжці жодного разу не змінювалися. У той час тато вже будував стоматполіклініку. Після інтернатури повернулася вже лікарем до нової будівлі, потім працювала завідуючою ортопедичним відділенням. А коли в кінці 90-х батько висунув свою кандидатуру на виборах мера, Літвіщенко, який переміг, йому цього не пробачив, і тато змушений був зайнятися іншою справою. А я на рівних правах з іншими брала участь у конкурсі на вільну вакансію головлікаря і виграла.
– І що, Ваш всемогутній батько не доклав зусиль до кар’єри дочки?
– Знаєте, він якось відразу відсторонився від свого дітища і з головою поринув у нову роботу. Йому тоді, як втім і зараз, просто ніколи було займатися ані мною, ані стоматполіклінікою. Йому за сімдесят, а він успішно керує великим підприємством, веде супер-активне життя: крім того, що бджоляр, виноградар і мисливець, він член ветеранської збірної України з регбі, неодноразовий учасник чемпіонатів світу, Європи та вважається найстаршим граючим регбістом на планеті.
Як стоматолог, що успадкували від батька?
– Інтерес до нових стоматологічних технологій, методик і розробок. Адже не дарма він мене брав на професійні симпозіуми, конференції, виставки. Віддача була сторицею – найчастіше інновації впроваджувалися і впроваджуються в Новомосковській стоматполіклініці дещо раніше, ніж в області. Все, чим сьогодні багатий стоматологічний ринок, ми можемо робити в себе: займаємося імплантологією, різними видами імплантів, на високому рівні лікуємо канали, пишаємося доморощеними хірургами та ортодонтами, два з яких працюють у США та Європі. Наша медустанова єдина в Новомосковську має вищу категорію державної акредитації, а також – міжнародний стандарт сертифікованих послуг, що дозволяє укладати з нами договори провідним страховим компаніям. Залишився особливий підхід до кадрів, віддаємо перевагу фахівцям із творчим мисленням, тим, хто постійно розвивається. У нас 50 лікарів, середній вік яких трохи вище 30 років. Наша поліклініка стала базовою для інтернатури стоматфакультету медакадемії. Наприклад, сьогодні в нас працює аж 12 інтернів.
Шкода, якщо стоматполіклініка обслуговує тільки жителів Новомосковська…
– До нас їдуть не тільки з Перещепиного і з усього Новомосковського, а й із Магдалинівського, Юр’ївського, Синельниківського та інших районів, де немає ортодонтії, хірургії та дитячої стоматології. А також із Дніпра, Канади, Ізраїлю та, до останнього – з Росії. Адже ми одні з перших в області за рейтингово-конкурентною складовою і, сподіваюся, збережемо цей показник.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *