Старий клуб зламали, новий – побудували

Старий клуб села Новочорноглазiвка (Юр’ївщина) майже півстоліття розташовувався в будівлі колгоспної стайні ще довоєнного будівництва. Ось його стисла та, в цілому, традиційна для сільських будинків культури радянського часу історія. На початку 50-х років минулого століття стайню перебудували на колгоспний клуб. Перший і, як виявилося, останній ремонт у клубі робили 22 роки тому. На початку 2000-х клубу присвоїли «почесне звання» «в аварійному стані» та благополучно закрили.

Мріючи про капітальний ремонт старого або будівництво нового клубу (у що мало вірилося!), все-таки зробили проект нового та подали на розгляд в область. І, о, нечуване щастя! – наше завзяття здалося доцільним і на будівництво нового клубу виділили 900 тисяч субвенції з обласного бюджету. Ні, це не означає, що ані наша сільрада, ні район не вклали жодної копійки. Навіть місцеві фермери заради такого випадку «переплюнули» виділені районом 15 тисяч, і зібрали 50 тисяч гривень, – розповідає Алла Земляна, голова Олексіївської сільради.

– З урахуванням 300 тисяч зекономлених гривень, завдяки системі «Прозоро», будівельні роботи обійшлися в казково малу суму – 1 млн 600 тис. грн. І не просто будівельні роботи, а будівництво «з нуля», із заливки фундаменту. Так, старий фундамент не використовувався, хоча зводили нову будівлю після знесення старої та практично на тому ж місці.

Будівництво розпочали в грудні 2016-го. Через низку обставин, за сім місяців «чистого» часу будівництва – не рахуючи двомісячного простою – довелося змінити п’ять підрядних організацій із Кам’янського, Павлограда і навіть Запоріжжя. Досить короткий термін обумовлений і тим, що стіни споруджувалися не із звичної цегли, а з пінобетонних блоків. Відчутну допомогу, в основному, технікою, надали наші фермери. Не залишалися осторонь і прості селяни, безкоштовно працювали в якості підсобних робітників, на збиранні будівельного сміття та впорядкуванні прилеглої території. Низький їм уклін за це!

Результатами будівництва залишилися задоволені, взагалі, все зроблено на совість. Встановили електроопалення, енергозберігаючі вікна, двері, крісла, обладнали туалети, сцену. Місткість клубу – 153 людини.

Душевним вийшло і торжество з нагоди відкриття довгоочікуваного клубу. Прийшло багато людей з усіх сіл сільради, були фермери, представники керівництва району.

Багатьом учасникам і помічникам будівництва вручили грамоти та всім причетним щиро подякували на словах.

Чи не стоїть клуб без діла? Ні. Незабаром купили на 100 тисяч, напевно, найкращу в районі апаратуру. Разом із нашим пісенним ансамблем «Червона калина», що вже знудьгувався по сцені, провели там Івана Купала, День людей похилого віку, новорічно-різдвяні свята, а зараз готуємося до вечорниць. А цієї суботи дозволили провести у клубі весілля, перше цього року. А де ще? Так що, нехай клубу та людям, що його відродили, буде солодко, а молодим – гірко! – бажає Алла Земляна.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *