Спадщина нащадків Чингізхана

У музейній роботі бувають різні знахідки та відкриття: цікаві, унікальні, сенсаційні… І частіше за все такі відкриття та знахідки стаються завдяки небайдужим до історії своєї Батьківщини людям. Цю знахідку однозначно можна назвати і цікавою, і унікальною, і сенсаційною. Сьогодні ми привезли до музею нові експонати – два казани часів Золотої Орди (ХІІІ – XIV ст.). А виявив їх пенсіонер Запорожець Василь Олексійович – мешканець села Багате Новомосковського району, шукаючи металобрухт на околиці села. Його увагу одразу привернула незвичайна форма казанів і чоловік звернувся до спеціалістів-археологів. Археологи підтвердили – казани дійсно золотоординського періоду, знахідка надзвичайно цінна та рідкісна для нашого регіону. Вирішальним у питанні датування казанів стала золотоординська монета знайдена поряд із ними. Розуміючи історичну цінність цих артефактів, які зберігають у собі історію півтисячолітньої давнини, чоловік вирішив передати їх до Новомосковського музею.

Золота Орда – середньовічна держава, що існувала між 1240 та 1502 роками у степах Східної Європи, Західної Молдови,Центральної Азії та Західного Сибіру. Виникла на базі монгольських завоювань 1220 – 1240 рр. Якщо говорити про територію України, то до складу Монгольської імперії, а пізніше Улуса Джучі (Золотої Орди) входила Київщина, Чернігівщина, Переяславщина, вся лівобережна та степова Україна.

Золотоординські казани будуть виставлені в експозиції першої зали Новомосковського історико-краєзнавчого музею, де їх зможе побачити кожен охочий.

Директор Новомосковського історико-краєзнавчого музею ім. Петра Калнишевського Костянтин МЕШКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *