Собор залишився без головного реставратора

Через серцеву недостатність помер головний реставратор Новомосковського Свято-Троїцького собору, старший виконроб підприємства «Львів-Реставрація» Ігор Голембйовський.

Ігор Голембйовський з 2012-го року керував роботами з реставрації новомосковської святині. Як розповів на своїй сторінці в Фейсбуці краєзнавець Євген Замковий, на знак великої пошани, труну з тілом реставратора на деякий час занесли до Свято-Троїцького собору, але не відспівували, бо він був греко-католицької віри. 18-го квітня померлого поховали на батьківщині у Львові.

«Ігор Голембйовський майже 7 років займався реставрацією нашого собору. Тонкий знавець справи, він працював надзвичайно професійно. Містяни кожного дня бачили результат. Зараз вже не хвилюємося за бані собору – вони відновлені, стоять надійно, а не завалюються загрозливо до середини, як було донедавна. Добігає кінця зведення дзвіниці. Я декілька разів спілкувався з реставратором. Говорили, звісно ж, про Собор та про те, як максимально зберегти реліквію… Те, що сталося, це втрата для нас усіх. Новомосковці будуть пам’ятати Ігоря Михайловича», – розповів Костянтин Мешко, директор Новомосковського історико-краєзнавчого музею ім. Петра Калнишевського, автор видання «Літопис Собору».

Завдяки Ігорю Голембйовському музей отримав надзвичайно цінні експонати до зали козацької доби: різьблені рігелі – частини дерев’яних кріплень дзвіниці Свято-Троїцького собору 19-го століття та закладний камінь (можливо його тримав в руках сам Яким Погрібняк), який знайшли, ремонтуючи фундамент собору.

Іван ПАВЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *