Слово депутата: Реконструкція та будівництво

У Новомосковську та трьох сільських районах 38 округу завдяки, у тому числі, зусиллям народного депутата Вадима Нестеренко, продовжує розвиватися соціальна інфраструктура. Про те, які об’єкти перебувають під особистим контролем Вадима Григоровича і як на них йдуть справи, наш кореспондент розмовляв із народним депутатом.

– Вадиме Григоровичу, за яким принципом ви обираєте новобудови та об’єкти реконструкції, хід робіт на яких особисто контролюєте, на які допомагали надати фінансування з бюджетів різного рівня, від обласного до державного?

Принцип один: усе, що ми робимо для Новомосковська, для сільських населених пунктів, повинно поліпшити якість життя людей. Контроль за ходом робіт для мене питання взагалі принципове. Досить важко в кризовій економіці зуміти залучити на округ бюджетне фінансування, тому я, хоч і не являюсь мером міста або главою району, намагаюся в міру можливості цыкавитись усіма тонкощами робіт, щоби кожна копійка бюджетних грошей працювала в інтересах людей.

Що стосується самих об’єктів, я почну з того, що є принципово важливим і для мене особисто, і для всіх жителів Новомосковська. Йдеться про колишній сміттєвий полігон у Кулебівці. Я, ще працюючи в облдержадміністрації, особисто брав участь у процесі його закриття, у подоланні опору сміттєвої мафії, а у своїй передвиборчій програмі обіцяв Новомосковцям остаточно вирішити й закрити це питання.

З першим етапом ми впоралися разом з активними жителями міста — полігон закрили. Далі впоралися з другим етапом — територія колишньої сміттєзвалища закрита землею. І тепер ми вийшли на третій остаточний етап великої роботи — рекультивацію цієї території, щоби вона не несла шкоди екології, а навпаки — створювала додаткові зелені легені для міста.

У цьому році ми закінчуємо роботу над створенням проекту рекультивації території полігону. Уся вона буде підготовлена під висадку дерев, а в перспективі тут буде зелена зона. З наступного фінансового року повинні почати практичні роботи з рекультивації.

Для мене дуже важливим є проект реконструкції школи в Магдалинівці, яка в кінцевому підсумку стане не просто сучасним навчальних закладом, а своєрідним культурно-спортивним центром населеного пункту. У проекті передбачено формування при школі повноцінного стадіону, який буде працювати не тільки для школярів, але і для всіх жителів Магдалинівки.

Здача школи запланована на наступний рік, але завдяки тому, що ми правильно побудували роботу — я сам неодноразово був на об’єкті, працюю з обласною адміністрацією, з підрядником — з’явилася надія на те, що можливо ми закінчимо роботи вже в цьому році. Принаймні, я поставив перед своєю командою саме таке завдання. Чому так поспішаємо? Наступний рік буде складним із політичної точки зору, будуть вибори, а це в умовах нашої країни завжди несе певні фінансові ризики. Вийде чи ні завершити об’єкт у цьому році, я гарантувати не можу, але зроблю все від мене залежне, щоби вийшло.

– Багато що залежить від підрядників, від їхніх взаємовідносин із замовниками й рівня відповідальності…

– Так. Приклад цьому — один із найскладніших наших об’єктів у сфері освіти, це сумнозвісний довгобуд — новомосковський дитячий сад «Чебурашка». Уточню, що замовником реконструкції садочка виступає УКБ ОДА. Але оскільки цей об’єкт потрібен насамперед місту й городянам, ми зі свого боку постійно втручаємося в процес, допомагаємо, контролюємо, лаємося з підрядником.

А взагалі цей садок висвітлив дуже серйозну проблему тендерів і підрядників. Я двома руками за систему «Прозорро», за відкриті торги й конкуренцію, але вже переконався в тому, що дивитися потрібно не тільки на ціну. Я нещодавно говорив про це на сесії. Усім не подобається, якщо на тендерах перемагають якісь конкретні фірми, але досвід показує — якщо тендерний комітет вибирає нікому невідому фірму з найнижчою ціною, то потім найчастіше доводиться розсьорбувати віз проблем. У такого підрядника є обіцянки низької вартості, але немає людей, немає досвіду, він починає роботи, потім розриває контракт і збігає. І все! Які йому претензії навздогін висловиш? Він прийшов і пішов. Саме так вийшло з чередою підрядників «Чебурашки». Усі валять на попередників, а потім кидають контракт і йдуть.

Я прихильник іншого підходу. Підрядників на тендері потрібно вибирати з досвідом, з біографією, з переліком побудованих і реконструйованих об’єктів. Тільки в тому випадку, коли в нас такий підрядник із досвідом, з якого можна запитати, то в процесі роботи виходить результат. «Чебурашка» — приклад наївного популізму, якого дотримуються багато так званих «активістів». Ось їхня точка зору про те, що потрібно постійно міняти підрядників на нових і невідомих перемогла й  у результаті ми маємо довгобуд. Начебто всі працюють, результату немає.

Ось у цьому принципова різниця, яку добре видно на прикладі Магдалинівської школи й «Чебурашки». У першому випадку підрядник із досвідом і відповідальністю готовий зробити роботу швидше, ніж у планові терміни, у другому випадку робота тягнеться вже, якщо я не помиляюся, п’ятий рік.

Цього року клянуться, що ось-ось роботу дороблять. Я хочу в це вірити, недавно був на цьому об’єкті, особисто все подивився й перевірив, роботи дійсно можна закінчити до початку вересня. Нас вкотре запевнили і в УКБ ОДА, який є замовником, і підрядник, що фінал близький. Подивимося.

– Звернули увагу, що серед об’єктів будівництва та реконструкції в цьому році дуже багато об’єктів освіти. Це не випадково?

– Це цілеспрямована політика, суть якої полягає в тому, що сільському школяреві потрібно дати рівні стартові можливості з випускником міської школи. Для цього навчальні заклади повинні бути сучасними, мати якісне обладнання та всі можливості для налагодження сучасного навчального процесу.

У Миколаївці Новомосковського району триває капітальна реконструкція частини школи. Сьогодні також завершується підготовка проекту під продовження реконструкції. Цей об’єкт для нас принципово важливий, оскільки саме на базі цього навчального закладу створюється опорна школа з усіма її перевагами для якісного навчання і виховання сільських дітей.

Тішить те, що одночасно у двох селах розширюється база дошкільної освіти та виховання. У Вільному йдуть роботи з реконструкції п’ятиквартирного будинку під приміщення майбутнього дошкільного закладу, у цьому році роботи плануємо закінчити. У селі Топчино Магдалинівського району триває реконструкція крила Будинку культури теж під дитячий садок. Чим більше в нас буде таких установ, тим більше аргументів буде для молодих сімей, щоби люди залишалися жити і працювати в рідному селі.

Ще один стимул для відродження добробуту сільських районів — це масовий ремонт доріг. Я вдячний голові обласної держадміністрації Валентину Резніченку за те, що він зробив дорожнє будівництво й ремонти пріоритетом в області. У цьому році на райони округу виділено понад 100 мільйонів гривень. Я можу довго перераховувати вулиці, на яких уперше за тридцять років укладається свіжий асфальт — це Осіння в Мирному, Берегова в Миколаївці, чотири дороги в Орловщині, дороги в Знаменівці, Магдалинівці, Мар’ївці, Юр’ївці, усього майже два десятка населених пунктів отримають нові дороги.

– Наскільки ми знаємо, ви вчора проводили нараду з підрядниками й замовниками на об’єкті капітальної реконструкції — центральної площі Новомосковська.

– Ви знаєте, що ця реконструкція ведеться не за кошти міського бюджету, це цільова субвенція фонду регіонального розвитку Кабміну, за яку я довго воював. Перша черга робіт, як ви знаєте, виконана. Оновлена частина площі вже припала до серця городянам. Що стосується другої черги, то тут виникли фінансові труднощі. Ви самі знаєте, що на рахунках Казначейства з грошима виникають проблеми, це видно було під час затримки пенсій. Сьогодні підрядник, довіряючи нам, веде роботи за свої кошти.

Дехто критикує цей проект реконструкції площі, комусь не подобаються терміни робіт, але я вже звик до такої невмотивованої критики і здебільшого орієнтуюся не на неї, а на настрої переважної більшості жителів міста. Тому роботи з реконструкції площі рухаються, вони будуть завершені. Єдине, що може злегка затягнути терміни, це затримка платежів Кабміну. Маю велику надію, що до середини осені ми всі разом красиво і яскраво відкриємо цю площу повністю оновленою і відповідною високим містобудівним стандартам Європи.

– Ви перерахували кілька з тих об’єктів, які є пусковими в цьому або наступному році. А на майбутнє плани є?

– Є, звісно. Не можна жити лише сьогоднішнім днем, потрібно готувати день завтрашній, думати і працювати на перспективу.

Насамперед скажу про довгобуд 13-ої школи міста Новомосковська, якому вже приблизно 40 років. Я про це говорив півроку тому, що потрібно з цим каркасом щось вирішувати. Справа зрушила з мертвої точки. Ми провели дослідні роботи, які показали, що каркас можна використовувати й добудовувати шкільну будівлю. Тепер наступний етап — дали завдання на підготовку проекту реконструкції.

Друга тема, важлива для Новомосковська й особисто для мене, реконструкція центрального стадіону міста. Передусім тому, що я прихильник здорового способу життя, вважаю що нашу молодь потрібно з дитинства привчати до фізкультури і спорту. Для того, щоби спорт став модним атрибутом молодіжного життя, для нього потрібна відповідна сучасна матеріальна база.

На нинішньому стадіоні непогане поле, стоїть одна трибуна. Потрібно добудувати другу трибуну, побутову інфраструктуру, роздягальні, туалети та інше, зробити освітлення. Це дасть можливість стадіону акредитуватися для прийняття на своєму полі футбольних матчів першої ліги.

Зараз на цих об’єктах вже затверджено ескізи й дано завдання на проектування. Наше завдання до кінця року мати готові проекти і спробувати встигнути провести тендери, щоби потрапити в плани робіт та фінансування наступного року.

Розмовляв Віталій ШИЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *