Славний ювілей: вік перемог, змужніння й процвітання

Одному з найкращих не тільки в Новомосковському районі, а й на Дніпропетровщині, сільськогосподарських підприємств — агрофірмі імені Горького — виповнилося 20 років.

Урочистості з цього приводу вiдбулися в, образно кажучи, адміністративній, географічній та пайовій столиці агрофірми — селі Миколаївка. Сценарій заходу, начебто, нічим особливим не вирізнявся: представлення запрошених гостей, виступи, нагородження і концерт на закуску, але вийшло все далеко не тривіально, а дуже і дуже душевно.

Серед почесних гостей: голова Новомосковської РДА Володимир Сагайдак, депутат Новомосковської міськради Олексій Фрейдін, голова Новомосковської райради профспілки працівників харчової, переробної промисловості та суміжних галузей Валентина Гузувата, депутат Новомосковської райради Микола Селєзньов, заслужений працівник сiльського господарства, вчений-агроном Володимир Шевченко, головний агроном-консультант Віталій Бровенко.

Особливо тепло зал зустрів чоловіка, який, працював на цій землі і донині продовжує піклуватися про життя села, реагує на кожне звернення миколаївців і допомагає розвитку села в соціальній сфері. Мова йде про народного депутата України Вадима Нестеренка.

Нардеп тепло привітав трудовий колектив із 20-річчям створення агрофірми і нагадав, що передумови до нинішнього статусу одного з найуспішніших сільгосппідприємств області заклав ще на початку 1990-х років керівник тодішнього КСП ім. Горького Іван Іванович Лазаренко. «Частина і моєї біографії пов’язана з цим сільгосппідприємством, — не без гордості констатує Вадим Григорович. — Рівно рік, з березня 1993-го по березень 1994-го року я працював тут головним інженером. Вважаю, що навіть за такий короткий термін пройшов хороші життєву та професійну школи. Досі з вдячністю та повагою згадую керівництво господарства, трактористів і механізаторів, водіїв і тваринників, будівельників і рільників — всіх, із ким стикався під час роботи чи життя. На жаль, не всі дожили до цього дня. Шана їм і вічна пам’ять!».

Вадим Нестеренко також підкреслив, що окрім традиційного вирощування зернових, АФ ім. Горького продовжує займатися товарним тваринництвом, овочівництвом, насінництвом — тими видами необхідного країні сільського господарства, від яких вже давно відмовилися багато агрогосподарств. Честь і хвала горьковчанам за це!

На честь святкової дати кращим трудівникам агрофірми ім. Горького нардеп за традицією вручив грамоти і подяки, підкріплені грошовими преміями.

Не менш емоційне та душевне привітання прозвучало з вуст депутата та голови бюджетної комісії Новомосковської міськради Олексія Фрейдіна. Але говорив він аж ніяк не як офіційна особа, а як… односельчанин і сусід. Справа в тому, що він уже 8 років живе в Миколаївці. «Для мене і моєї сім’ї велика честь жити поряд з вами, дорогі трудівники і земельні пайовики агрофірми. Багатьох я знаю не тільки в обличчя і вітаюся не мимохідь, а з повагою», — звернувся до присутніх в залі Олексій Валерійович. А як професійний економіст і фінансист додав, що податковий внесок агрохолдингу, до якого входить АФ ім. Горького, до районного і місцевого бюджетів склав понад 50 мільйонів гривень.

Цілком душевними, органічними і зовсім не протокольними вийшли й інші привітання. Наприклад, голова Миколаєвської сільради Ірина Полтавець в мікрофон оголосила, що дарує керівнику АФ ім. Горького Миколі Бочкарьову… комбайн. Від подиву зал завмер. Якою ж була загальна потіха, коли в руках директора виявилися не ключі від жаданого «Кейса», а іграшковий макет…

Захоплюючою розповіддю про трудодні, про історичних особистостей, які керували тодішнім колгоспом, а потім КСП ім. Горького зворушила зал голова ради ветеранів господарства Надія Іванівна Лубенець. Вона порівняла багатьох керівників господарства з Вадимом Нестеренком, мовляв, нардеп такий же хазяйновитий, обов’язковий і турботливий… І під загальне схвалення порекомендувала Вадиму Григоровичу в наступний раз висунути свою кандидатуру в президенти України, щоб їй був стимул дожити до голосування.

Апогеєм урочистості став феєричний виступ неодноразового лауреата міжнародних конкурсів, дипломанта фестивалів Військових оркестрів Європи — військового оркестру 194-го понтонно-мостового полку. Складно в газетних рамках передати, які «колінця» витворяли музиканти, як галантно (з трояндочками в саксофонах) вітали жінок з прийдешнім 8 березня. Словом, свято вийшло на славу!

Євген ЄВТУШЕНКО

З Історії

На землях нинішньої агрофірми у 1930-ті р. було два господарства — «Новий шлях» і «Воля». В 1966-му р. на їх базі було створено колгосп ім. Горького, який стає тракторною бригадою колгоспу ім. Калініна. Згодом горьковці знову у самостійному господарстві, яке очолює Іван Олександрович Пархоменко.

За 12 років рільнича галузь колгоспу стає однією з кращих не тільки в районі, а й у області. Врожайність зернових підвищується з 30 до 42 центнерів, а озимої пшениці до 48, в окремі сприятливі роки навіть до 55 центнерів. За високі досягнення в розвитку голова колгоспу І.О. Пархоменко відзначений зіркою Героя Соціалістичної Праці. Потiм господарство очолювали Ю.О. Сорокотяга, А.П. Огіль, І.І. Кіяшко, А.Д. Недужко.

З приходом у 1992-му р. на посаду голови Івана Івановича Лазаренка господарство стає справді школою високоефективного землеробства і на Присамар’ї, і на Дніпропетровщині.

ТОВ «Агрофірма ім. Горького» створена в 1999-му р. внаслідок реорганізації КСП «АФ їм. Горького». З 2013-го р. ТОВ «Агрофірму ім. Горького» очолює Микола Васильович Бочкарь.

Сьогодні

За господарством числиться 4595 га. с/г угідь. Середня кількість пайовиків 1227 осіб. Кількість середньорічних працівників складає 194 особи.

Напрям господарства: зерно-молочно-м’ясний. Маючи 4595 га. ріллі, вирощує зернові культури, соняшник, картоплю, кормові культури, займається виробництвом молока і м’яса, насіння озимої пшениці, ярового ячменю і є базовим господарством одеського селекційно-генетичного інституту.

Врожайність озимої пшениці в останні роки коливається від 57 цн. з га до 82 цн. з га. Врожайність зернових культур складає 58–64 цн/га. Кожного року заготовляється 1500 т насіння пшениці, 300 т ячменю високого гатунку.

В господарстві налічується 1027 голів ВРХ, зокрема 407 фуражних корів. Валовий надій за 2018 рік склав 3678 т молока, надій на 1 фуражну корову — 9036 кг молока, валове виробництво м’яса складає 160 т. За 2018-й рік одержано 406 голів телят.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *