• літературна світлиця

Славна донька Орелі та степу

Нещодавно в літературній світлиці Керносівської б/ф №17 відбулася зустріч із Лесею Степовичкою (Шуманн Олександрою Несторівною), українською поетесою, перекладачкою, прозаїком, членом національної спілки письменників та НСЖУ, заслуженим працівником культури України.

Леся Степовичка народилася 21 травня 1952 року в селі Петриківка Царичанського району на Дніпропетровщині. Закінчила Дніпропетровський державний університет та аспірантуру при кафедрі німецької мови за спеціальністю філолог-германіст.

Дебютувала як поетеса, публіцист у середині 1990-х років. Автор поетичних книг «Галатея», «П’ємонт – недалеко», «Стоїмо на зоряному протязі», «Медитація пташиного крила», роману «Шлюб з кухлем пільзенського пива», книги поезії та прози «Стернею долі», книги прози «Німці в городі» тощо. Співавтор збірок «Львів у серці січеславців», «Місяця серця, любовна лірика ХХ сторіччя». Її вірші перекладені на російську мову та іврит, друкувалися у ЗМІ Австралії,  США, Чехії, Ізраїлю.

Літераторка також є автором проектів та упорядником багатьох книг, у тому числі «Шевченкіана Придніпров’я». «Слово про літературу та письменників Придніпров’я», нагороджена Почесними відзнаками Національної Спілки письменників України (2004, 2008), Міністерства культури і туризму України «За досягнення в розвитку культури і мистецтва» та ін.

З її виступу стало зрозуміло, що вона є бунтарем по духу та крові. Основну увагу було приділено висвітленню історії написання автобіографічного, в деякій мірі, роману «Шлюб з кухлем пільзенського пива», в якому розповідається про пошуки щасливої долі, що завела героїню аж до Німеччини, про невдалий шлюб з іноземцем, про намагання реалізуватися фахово в тому звабливому світі, про розчарування і ностальгію за рідною домівкою, про ментальність чужого народу. Авторка торкнулася найактуальнішої теми сьогодення –Україна і світ.

Леся Степовичка презентувала свої нові книги, читала поезії, спілкувалася з присутніми, відповідала на запитання читачів.

Насамкінець авторка подарувала бібліотеці свої книги. На зустрічі були присутні школярі, вчителі, бібліотекарі Новомосковської ЦРБС, які щиро привітали її з Днем народження.

Завідуюча Керносівською б/ф №17 Новомосковської ЦРБС К. Сердюк

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *