Сергій Горошко домовився з Дніпром: вода в Новомосковську буде!

Проте, якщо до 10 серпня Новомосковськ не проплатить заборгованість, її подача скоротиться до 30 відсотків

У мерії Дніпра відбулася прес-конференція щодо відсутності води в Новомосковську. Чому в Дніпрі? Тому, що Дніпроводоканал отримує воду з Аульського водоводу й постачає її Новомосковську. Зрозуміло, що не безкоштовно.

Дніпровський віце-мер Михайло Лисенко не міг, зрозуміло, прямо звинувачувати непідконтрольних йому комунальників Новомосковська, але між рядків звучало щире обурення роботою Новомосковського водоканалу. Зокрема, Дніпроводоканал продає воду Новомосковському міськводоканалу за ціною 3 грн 53 коп. за кубометр, а водоканал м Новомосковська продає ту ж воду за 13 грн. Крім того, службою безпеки Дніпроводоканалу виявлено факт переподажу цієї води для технічних цілей за ще вищою ціною Новомосковському трубному заводу.

— Ситуація з оплатою між двома водоканалами загострилася ще в минулому листопаді, — каже заступник мера Дніпра. — У результаті зараз заборгованість Новомосковського міськводоканалу складає 13, 5 млн грн. Переговори, що тривають протягом восьми місяців, нічим продуктивним не увінчалися. З травня Дніпро зайняло жорсткішу позицію, але урочисті обіцянки Новомосковська, на жаль, так і залишилися обіцянками. Цікавий момент: у той час, як абонентська плата жителів Новомосковська за споживання води становила 95 відсотків, Новомосковський міськводоканал перераховував лише 40 відсотків від отриманого.

Але ж ситуація неплатежів виникла не в липні? Мерія Дніпра намагалася розв’язати проблему шляхом переговорів. Інтереси Новомосковська в цих переговорах представляли, за словами Лисенка, декілька осіб, зокрема Роман Лебедєв (голова депутатської комісії з ЖКГ) і Олександр Головко.

Незважаючи на численні запевнення з Новомосковського боку, а також на пачку підписаних меморандумів і гарантійних листів про погашення заборгованості, підписаних Лебедєвим і директором Новомосковського міськводоканалу Головко, на жаль, ніякого покращення не відбулося. Щоб Аули не перекрили воду обласному центру, Дніпроводоканалу й мерії Дніпра доводилося дотувати цю заборгованість своїм коштом. Коли ж терпіння Аульського водоводу луснуло, і його керівництво пообіцяло закрити кран на Дніпро, нами було прийнято рішення обмежити постачання води в Новомосковськ, — констатує Михайло Лисенко.

— Проте сталося фінансове диво — попри постійні заяви представників водоканалу Новомосковська про відсутність грошей, сьогодні, 31 липня, Дніпро отримав від них плату за воду в розмірі 2,8 мільйона гривень. Виявляється, гроші в них були!, – говорить представник Дніпровської влади.

— Ми сьогодні вкотре провели переговори з в. о. мера Новомосковська Сергієм Горошком, нами досягнуто домовленості про продовження платежів до кінця тижня, а після найближчого засідання виконкому — виділять ще чотири мільйони гривень у якості погашення заборгованості.

З огляду на те, що довіра до Новомосковського водоканалу і, зокрема, до Лебедєва, який взяв на себе всю повноту відповідальності за життєзабезпечення Новомосковська, пройшла, владою Дніпра прийняті такі рішення:

— почати погодинну поставку води в Новомосковськ. Проте якщо до 10 серпня основна частина боргу не буде погашена, наші поставки не перевищать тридцяти відсотків від реальної потреби;

— надалі всі питання щодо постачання води в Новомосковськ будуть вирішуватися лише в. о. міського голови міста Сергієм Горошком, — підсумував заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Підготував Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *