Селянам викручують руки

Українські аграрії забезпечені основними видами сільгосптехніки лише на 50%. Закупівля основних видів сільськогосподарської техніки становить 3-5% від наявної, тоді як для нормального відтворення машинно-тракторного парку потрібно щорічно закуповувати 8-12%.

– Особливо критична ситуація склалася з тракторами, – говорить співробітник Національного наукового центру Олександр Захарчук. – За різними підрахунками, понад 75% тракторів знаходиться за межами амортизаційного та економічно доцільного терміну експлуатації. Ситуація ускладнюється ще й тим, що популярність вітчизняної техніки поступово зменшується. Якщо в 2004 році 80% продажів сільгоспмашин припадало на заводи України та країн СНД, то зараз їхня частка не перевищує 20%.

Зменшилася активність агрохолдингів. Наразі техніку купують господарства із земельним банком від 4 тис. га до 10 тис. га.

Ще одна невтішна новина, пов’язана з технікою: під загрозою весняна посівна. Справа в тому, що аграрії вже майже рік як не мають змоги зареєструвати новопридбану сільськогосподарську техніку.

– Це знущання над селянами! Нам викручують руки та ухиляються від реєстрації, – обурений Володимир Гайдучик, підприємство «Колос» (Вінницька обл.). – Я купив телескопічний навантажувач ще в квітні, а зареєстрував із великими труднощами лише в грудні, й то через прокуратуру! Так і з придбаним у червні трактором. Якби я не звернувся в прокуратуру, то сьогодні ця техніка й досі була б не зареєстрована, як у багатьох моїх колег.

Щоправда, за офіційними даними, реєстрація вже стартувала, і на даний момент зареєстровано вже 487 одиниць сільгосптехніки.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *