• пенсійна реформа імені Гройсмана

Секрети наших реформ

Пам’ятаєте, як прем’єр-міністр Гройсман три тижні поспіль рекламував пенсійну реформу імені себе? Обіцяв і «осучаснити» пенсії (мовляв, відразу мільйони пенсіонерів отримають додаткові 200-1000 гривень), і формувати розмір пенсії по справедливості, з урахуванням трудового стажу.

У всіх цих рекламних презентаціях не вистачало лише одного – повного тексту законопроекту і всіх додатків до нього. Причому, про нюанси майбутньої реформи не знали ані пересічні громадяни, ані справжнісінькі народні депутати, які за цю реформу в травні мали проголосувати. Ні, дещо в ЗМІ просочилося з тієї ж презентації. Наприклад, трудовий стаж для отримання пенсії повинен був із нинішніх 15 років одразу підскочити до 25 років, а потім поступово і до 35 років. Не відпрацював – пенсію не отримаєш, а отримаєш якусь невиразну «соціальну допомогу», розмір якої навіть не обговорювалося.

Такі цифри відразу б вдарили по людях, які почали свою трудову діяльність у 90-і роки, коли зупинилися заводи та інститути, і легальної роботи практично не існувало. Всі продавали щось на базарах і товкучках, моталися за товаром до Польщі й Туреччини, а більшість – вирощували картоплю на своїх сотках. А якщо немає легального оформлення – немає і трудового стажу, а отже немає і пенсії.

Але головний секрет в законопроектах пенсійної реформи відкопали не українські політики, а скромні клерки з місії МВФ. Вони майже тиждень сиділи в Києві, перевіряли на калькуляторі пенсійні новації Гройсмана, а наприкінці роботи – схопилися за голову.

Фактично пенсійна реформа передбачає не підняття, а зменшення пенсій на 30-40% від існуючих нині. Уряд має намір з 2018 року знизити коефіцієнт оцінки вартості року стажу в формулі розрахунку пенсій з цифри 1,35 до цифри 1.

Що це означає? Якщо виходити на пенсію сьогодні і за старими правилами, то її розмір складе близько 60% від середньої зарплати. Але якщо прибрати коефіцієнт 1,35, то пенсія скоротиться до 35-45% від зарплати. Ось і весь секрет «справедливості» від уряду реформаторів.

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *