Секретар Новомосковської міської ради Сергiй Горошко про підсумки року

– Сергій Григорович, давайте згадаємо проекти, які було втілено протягом 2017 року. Як Ви вважаєте, вдалим був рік для Новомосковська?

– Я вважаю, що 2017 рік був складним. Але, незважаючи на всі труднощі, нам вдалося зберегти в місті стабільність. Безперебійно забезпечувалася робота підприємств і установ освіти, закладів соціальної та культурної сфери. Нам вдалося виконати й перевиконати бюджет міста. Завдяки цьому ремонтувалися дороги та дворові проїзди, об’єкти соціальної сфери, школи та лікарні. У місті відсутня заборгованість по соціальним виплатам. Вчасно розпочався опалювальний сезон. Багато чого з того, що було задумано, втілилося в життя та стало реальністю.
У 2016-2017 роках було:
– капітально відремонтовано 9 доріг;
– відновлено 26 км вуличного освітлення;
– проведено капітальний ремонт покрівель в 11 житлових будинках;
– проведено капітальний та поточний ремонт 22 ліфтів;
– виконано ремонт 9 дворових проїздів;
– ремонт покрівель та приміщень 5дитячих садків;
– ремонт покрівель та приміщень 9 шкіл;
– проведено ремонт в 5 амбулаторіях;
– проведено капітальний ремонт 1 закладу культури.

– Які ініціативи, проекти, на Вашу думку, зробили життя містян значно зручнішими?

– Одним із головних пріоритетів роботи в напрямках розвитку міста на 2017 рік визначено забезпечення комфортних умов проживання мешканців шляхом модернізації та розбудови соціальної та інженерної інфраструктури.
В цьому напрямку торік було капітально відремонтовано дороги: пров. Козацький; вул. Ємельяненко; вул. Севастопольська; вул. Короленко.
Проводився поточний середній ремонт на 15 вулицях міста, а саме: вул. Гетьманстька та поточні ремонти вул. В. Ковалівка; вул. Лікарняна; вул. Українська; вул. З. Білої; вул. 195 Стрілкової дівізії; вул. Зелінського; вул. Заводська; вул. Шаповалова; вул. Волгоградська від залізничного пер. до буд. 118; вул. Ковалева; вул. Північна; вул. Партизанська від вул. Гетьманська до буд. 130; вул. Паланочна від буд. №1 до буд. №17; вул. Декабристів; вул. Куйбишева.
Проведено роботи по будівництву ліній освітлення загальною довжиною – 12,78 км.
Протягом 2017 року було виконано:
– капітальний ремонт 3 покрівель за адресами: вул. Гетьманська, 253, вул. Українська, 8, вул. Сучкова, 42а
– виконано поточний ремонт 16 ліфтів;
– виконано капітальний ремонт 3 дворових проїздів за адресами: вул. Горького 4-6; М. Головко, 26-28; пл. Героїв, 14.
– розпочато реконструкцію внутрішньобудинкових систем електропостачання 22 житлових будинків;
– Реалізовано першу частину проекту реконструкції Площі Героїв.

– Які зміни відбулися в соціальній інфраструктурі?

– Стосовно соціальної інфраструктури, основне, що було зроблено за рік, це капітальний ремонт з утепленням фасаду будівлі школи №18 та реконструкція старої будівлі СЗШ №8. Завдяки цьому Новомосковський міський ліцей «Самара» було переведено до власного приміщення.
Було завершено капітальний ремонт школи естетичного виховання ім. М. Бровченка, були придбані меблі для аудиторій, проведена капітальна реставрація музичних інструментів.
У минулому році було збудоване сучасне футбольне поле зі штучним покриттям.
Крім того, було проведено капітальний ремонт покрівель школи №6 та покрівлі спального корпусу школи №7.
Було замінено вікна у дитячих садках «Веселка» та «Черемушки».
Введено в експлуатацію 2 кімнати психологічного розвантаження для учнів інклюзивної форми навчання в СЗШ №8 та №15.
Що стосується лікувальних закладів, то протягом 2017 року було продовжено розвиток мережі амбулаторій загальної практики сімейної медицини, наразі в місті працює 9 амбулаторій в різних районах проживання городян.
Капітально відремонтовано приміщення амбулаторій загальної практики сімейної медицини № 2 та 3 по вул. Сучкова 40 та №9 на мікрорайоні «Решкут». Створено комфортні умови для надання медичної допомоги мешканцям міста.
В місті запроваджено програму «Поліклініка без черг» та попередній електронний запис на прийом до лікаря, що надає ще більш зручностей для пацієнтів.
За програмою «Доступні ліки» новомосковці отримали ліків на 1,7 млн грн зі знижкою, що дозволило соціально захистити багато родин.
З липня минулого року в місті працює мамограф. Це дало змогу пройти обстеження з метою попередження хвороби чи її діагностування на ранній стадії понад 800 жінкам.
Розпочато капітальний ремонт будівлі інфекційного відділення, відремонтовано частину хірургічного відділення центральної міської лікарні. Пологове відділення після ремонту отримало окремі сучасні пологові зали для сумісного перебування матері, немовля та їх родичів. Це дало змогу збільшити кількість пологів.
Відремонтовано приміщення для проходження фізіотерапевтичних процедур, придбано нове, сучасне обладнання.
На тлі підвищення споживчих цін, зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, міська рада виділяла кошти на виплати матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам міста в 2016 році – 1 млн 300 тис. грн (895 осіб), 2017 року – 1 млн 890 тис. грн (863 особи), 2018 року на матеріальну допомогу заплановано понад 2 млн грн.

– Які зміни не відбувалися, які залишаються проблеми, що потребують вирішення?

– Всім відома та ситуація, що склалася з КП «Новомосковськтеплоенерго», а саме те, що за великі борги населення перед підприємством, місто щомісяця ризикує бути залишеним без опалення. У зв’язку з цим, міською радою було прийнято та розпочато реалізацію програми децентралізації опалення в Новомосковську для переведення міста на альтернативні види опалення квартир. Нами залучені проектні організації, які розраховують потужність будинкових та внутрішньо будинкових газових мереж, а також розробляють проекти на заміну внутрішньо будинкових електричних мереж. Водночас Новомосковським РЕМ ПАТ ДТЕК, проводяться роботи по заміні зовнішніх електромереж (трансформаторів, кабелів що підходять до будинків).
Наразі, перехід на альтернативні види опалення – це головна проблема на даний час, яка потребує вирішення.
Також важливою проблемою є реконструкція магістрального водоводу Д1000 від м. Дніпро до м. Новомосковськ довжиною 22 км – єдиного джерела постачання питної води до міста.
Потребує вирішення проблема якості надання житлово-комунальних послуг. Особливо багато нарікань у жителів до керуючих та управляючих компаній щодо якості обслуговування житлових будинків та прибудинкових територій.
Це ті глобальні проблеми, які міській владі необхідно терміново вирішувати.

– Розкажіть про пріоритетні напрямки роботи. Які найближчі плани на майбутнє?

– Зрозуміло, що існує безліч проблем вирішення яких на жаль зумовлюється обмеженістю фінансового ресурсу, але не можна не відмітити, що завдяки усьому зробленому місто поступово змінюється. Наша головна ціль продовжувати цей поступовий розвиток.
Будуть продовжуватись роботи по ремонту доріг, ремонту внутрішньо дворових проїздів, відновлення освітлення на вулицях.
Цього року планується завершити капітальний ремонт інфекційного та відділення центральної міської лікарні та придбати сучасну рентгенівську апаратуру.
Ввести в експлуатацію після капітального ремонту дитячий дошкільний заклад «Чебурашка».
Продовжити реконструкцію центральної площі міста.
Необхідно завершити виготовлення та затвердити План зонування міста, що дасть можливість відновити процес виділення земельних ділянок мешканцям міста.
Необхідно виготовити проектно-кошторисну документацію на будівництво пам’ятника загиблим учасникам АТО.
Будуть поетапно продовжуватися заходи по децентралізації опалення в місті.
Але все це можливо буде зробити при відповідному фінансовому забезпеченні. І тому виконання дохідної частини бюджету міста – також одне із пріоритетних завдань міської влади.
Шановні новомосковці!
Проблем у місті багато і, на жаль, одночасно їх вирішити неможливо. Але я впевнений, що всі ми разом – громада міста і депутатський корпус, – розставивши правильно пріоритети, зможемо зробити Новомосковськ комфортнішим для роботи, відпочинку і проживання.

За матеріалами ТРК «Самарь», Наталія БОНДАР

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *