Світло знань і добра

Народний депутат України Вадим Нестеренко через Благодійний фонд «Твій рідний край» підтримує добрі ініціативи молодого покоління.

У низці нескінченних українських свят ми якось випускаємо з поля зору негаласливі, але дуже важливі свята світового масштабу. Серед них – Всесвітній день книги і авторського права (World Book and Copyright Day), що відбувся нещодавно. Він був заснований у 1995-му році Генеральною конференцією ЮНЕСКО.

Суть свята – висловити в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх, а особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному та культурному прогресу людства.

Рішення було прийнято з урахуванням того, що книги є найбільшим засобом поширення знання, найнадійнішим способом його збереження, але мало хто знає, що і наш край вклав свій, нехай поки й не дуже великий внесок у розвиток світової книжкової культури. Виявляється, навіть у наші важкі часи, коли література стала комерцією, простим, але талановитим людям можна писати і видавати книги. Безумовно, для цього потрібна допомога і підтримка. І таку підтримку молодим авторам 38-го виборчого округу надає наш народний депутат Вадим Григорович Нестеренко.

Ми вже розповідали про те, як у 1916-му році народний депутат підтримав ідею випуску дуже цінної з точки зору історії та культури книгу «Літопис собору». Вона присвячена унікальному Свято-Троїцького собору, який за правом є культурним символом Новомосковська. Ця книга – дійсно унікальна робота, у ній, наприклад, опублікована ціла низка історичних фотографій Свято-Троїцького собору, які раніше не публікувалися.

Також мало хто знає, що в нашому Перещепиному живе прекрасна дівчина Надія Зінченко – відома поетеса, чиє видання третьої збірки віршів теж профінансував Благодійний фонд «Твій рідний край», створений за ініціативи народного депутата України Вадима Нестеренка (газета писала про цю подію та поетичний дар дівчинки-інваліда). Її третя збірка поезії називається «Бунтівниця». Вадим Григорович привітав Надю та її батьків і ледве не розплакався під час прем’єри дуже зворушливої пісні на її вірші. Книга Надії надійшла в бібліотеки, прославляючи наш рідний край.

На наступній історії хотілося б зупинитися більш докладно. Йдеться про науково-популярну книгу, підготовлену педагогами і учнями Новомосковської школи в співпраці з істориками Дніпропетровського національного університету.

В основу книги лягла науково-пошукова робота учнів 6-го і 9-го класів СШ № 13. Вона називається: «Спадкоємність поколінь: минуле й сучасність (люди й долі). Триптих-дослідження». Книга розповідає про спадкоємність патріотизму героїв Другої світової, героїв 70-х років минулого століття та героїв сьогодення.

Масштаб і якість наукової роботи новомосковських школярів підтверджується тим, що книга рекомендована до друку Вченою радою історичного факультету ДНУ (Протокол № 8 від 14.03.2016 р.) Укладач і автор передмови – кандидат історичних наук доцент ДНУ В.І Кабанов. Наукова праця, яка, як сказано в анотації, буде цікавою для прочитання всім категоріям читачів. Книга була видана за підтримки народного депутата Вадима Григоровича Нестеренка. І тепер вона знаходиться зокрема і в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

«Наш фонд «Твій рідний край» взяв на себе всю роботу з підготовки цієї книги до друку, фінансування її видання, – розповідає Вадим Нестеренко. – Чому я приділяю таку увагу цій книзі та цій роботі учнів Новомосковської школи?

По-перше, це перша учнівська робота в Україні такого масштабу, такого серйозного рівня. Не дарма до друку книгу рекомендувала

вчена рада університету. І це буде хорошим прикладом для патріотичного виховання підростаючого покоління всієї нашої країни. Мені здається, що ця книга, створена руками школярів та їхніх педагогів, матиме сьогодні примирювальне значення для різних поколінь і різних політичних поглядів. Вона на прикладах трьох поколінь дуже чітко показує, що патріотизм, готовність захищати Батьківщину не повинні розглядатися з точки зору по

літичної кон’юнктури. Це і є справжній патріотизм – не голосний, не політичний, не пафосний, не на показ, а заради нашої Батьківщини – України. Патріотизм, який проявляється не тільки в бойових подвигах, але і в праці, у творенні, у роботі на благо України.»

Дуже важливо всім нам розуміти, що масштаб особистості людини демонструють не тільки якісь вагомі і всім відомі досягнення. Найкраще його характеризують ось такі тихі, не пафосні, але дуже добрі та корисні справи. Підтримати скромну сільську дівчину-поетесу, протягнути руку допомоги юним школярам-дослідникам, надати допомогу у виданні історичної праці про чи не головний архітектурний пам’ятник Новомосковська – це і є життєве кредо Вадима Григоровича. Допомагати і підтримувати те, що несе людям світло знань і добра.

Віталій ШИЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *