Свято в Перещепиному: три в одному

День міста, 75-а річниця визволення від фашистських загарбників і довгоочікуване відкриття Будинку культури – все це Перещепине і його жителі святкували в один день, який, як і слід було очікувати, видався вельми насиченим на урочисті, приємні, веселі, спортивні та просто розважальні заходи.

Розпочався святковий день майже на світанку змаганням місцевих рибалок на ставку. Коли ми проїжджали повз, від вудок, що стирчали вздовж берега, цей ставок став схожим на їжачка… О сьомій ранку на Ринковій площі мікрорайону Орiльский відкрився продуктовий ярмарок за цінами виробників. Коли ж усі місцеві «геракли» і «велетні» наповнили на ярмарку свої кошики калорійними продуктами і підкріпилися, на стадіоні «Колос» дали старт спортивним змаганням із перетягування каната, армреслінгу, гирьового спорту та метання дротиків, а також – фіналу кубка голови Перещепинської об’єднаної територіальної громади.

Майже паралельно зі спортивними заходами почалася і найбільш значуща для славного міста Перещепиного подія – відкриття після понад восьмирічного забуття і дворічного капітального ремонту районного Будинка культури. Перед фасадом будівлі БК зібралося багато жителів міста, щоб стати свідками, не побоюся цього слова, історичної для Перещепиного події.

Голова Перещепинської міської об’єднаної територіальної громади, депутат Дніпропетровської облради Володимир Савельєв та присутні перещепинці як привітні господарі вітали прибулих на свято почесних гостей в особі: народного депутата України Вадима Нестеренка, голови Новомосковської райради Наталії Книжник, депутатів Дніпропетровської облради Юрія Мазана та Анатолія Білика, депутатів Новомосковської райради Миколи Бочкарьова та Валентини Мазан, почесного громадянина м. Перещепиного та Новомосковського району Петра Кравченка.

За звичаєм, гості привітали перещепинців з усіма трьома святами. Особлива ж місія, як винуватця початку і завершення ремонту і, відповідно, відкриття Будинка культури випала- нардепу Вадиму Нестеренку. Почав він, як то кажуть, від протилежного: мовляв, обов’язково знайдуться люди, які скажуть, що в місті є більш нагальні проблеми, на вирішення яких слід було б вкласти гроші. А цей Будинок культури міг би ще стільки ж постояти в розібраному вигляді. Народний депутат з таким підходом в корені не згоден і переконаний, що «інвестиції в освіту і культуру – це, насамперед, інвестиції в майбутнє, в наших дітей, молодь, які повинні мати цивілізовані умови для свого розвитку. Особливо це стосується досі обділених дітей і молодь із сіл і невеликих міст. Чим вони гірші за своїх однолітків з великих міст та обласних центрів? А нічим! Тому мають право на такі ж умови навчання, заняття спортом, відпочинку, розваг! І я дуже гордий, що проект ремонту Перещепинського БК, який чекав фінансування з 2008 року, мені вдалося затвердити в облдержадміністрації і довести ремонтні роботи до переможного кінця», – констатував Вадим Нестеренко.

Після перерізання стрічки, що символізує урочисте відкриття районного Будинку культури в Перещепиному, гості відвідали виставку авторських робіт з Петриківського розпису народного майстра Наталії Рабінович, інших майстрів, ознайомилися з оновленим БК. Захопилися залом для глядачів з новими театральними кріслами і лаштунками, шикарним інтер’єром, сучасною звуковою та відео начинкою, новими кондиціонерами, протипожежною та опалювальною системами…

Відроджену та повернуту в БК центральну районну бібліотеку представляла її незмінний директор Юлія Миронівна Селіхова. Похвалитися і порадіти їй було чим: 10 нових односторонніх, 36 двосторонніх стелажів и 6 стелажів-тумб, відремонтовані і стали затишними зал-читальня, кабінети, зокрема – інформаційних технологій та електронних ресурсів, кімната поезії з м’якими кріслами і фітнес-баром. Словом, – краса!

Далi гості приєдналися до святкової ходи, яка прямувала в міський парк для покладання квітів до меморіалу загиблого солдата. Відбулося урочисте відкриття свята, нагородження кращих людей Перещепинської ОТГ, а після цього гості відвідали дивну виставку-експозицію з кулінарних і художніх творів місцевих майстрів і хлібосольних господинь з усіх старостінськіх округів Перещепінської ОТГ.

Завершили день святковим салютом та виступом відомого українського співака, актора і телеведучого Олександра Кривошапка, спеціально запрошеного благодійним фондом, заснованим народним депутатом України Вадимом Нестеренком «Твiй рiдний край».

Євген ЄВТУШЕНКО

Авторитетна думка

Петро Кравченко: «На таких, як Нестеренко, молитися треба!»

Ось що сказав щодо відкриття Будинка культури почесний житель м. Перещепиного та Новомосковського району Петро Сергійович Кравченко.

– Спочатку внесу ясність: я не є другом вашого народного депутата Вадима Григоровича Нестеренка, я навіть не знаю його телефон. Щоправда, він мене якось привітав із днем народження…

Ось, що я хотів сказати про Нестеренка: нехай це здасться занадто пафосним, але на таких людей молитися Богу треба! Він підприємець не з категорії «купи-продай», це підприємець, який створює робочі місця, розширює виробництва, заробляє гроші і, врешті-решт, створює людям блага, досконально вникаючи в усі виробничі нюанси, як кажуть в таких випадках, повзаючи на животі своєму.

Я вісім років обіймав посаду першого заступника губернатора, повірте, знаю яких зусиль коштує пробити в обласному бюджеті виділення декількох мільйонів на реконструкцію якогось Будинку культури, в якомусь Перещепиному. Коли в області, крім Перещепиного, ще 22 райони, 13 міст обласного підпорядкування і т.і., а вашому Нестеренку вдалося це зробити. Я б запропонував перещепинцям увічнити цей подвиг Вадима Григоровича на пам’ятній дошці…

Якщо хтось думає, що я стелюся перед Нестеренком – той глибоко помиляється, за мною такого не водилося і мені нічого не треба. Повірте, це об’єктивне судження і оцінка виконаної роботи вашого нардепа колишнім першим заступником губернатора.

Чому я понад усе зрадів, побувавши в оновленому Будинку культури, так це справжнім оксамитовим кріслам, як у кращих театрах. Тепер головне – берегти їх, не забруднити їх, не порізати, не зламати, – попросив Петро Кравченко.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *