• мінога

Самаро-Орільського монстра зловили в Дніпрі

Змієподібне слизувате тіло без луски, три ока, моторошний рот, що нагадує присоску, озброєну роговими зубчиками й гачками, – зустріти такого «монстра» можна вкрай рідко. Він належить зникаючому виду і занесений до Червоної книги. Однак нещодавно рибалки натрапили на нього у Дніпрі. За останні 30 років це лише другий такий випадок.

– Українська мінога у водоймах має обмежене поширення: вона зустрічається в нижній течії річки Самара і в Самарській затоці Дніпровського (Запорізького) водосховища, також відзначається її присутність у річці Оріль, – розповів іхтіолог Олег Маренков. – Обміління й замулення річок позбавило цих найдавніших «рибообразних» природних нерестовищ, тому вони вкрай рідко зустрічаються. Втім, влітку 2016 року нам повідомляли, що зловили двох міног у Самарській затоці.

Жодної небезпеки для людини мінога не являє. Всі фольклорні страшилки про те, що цією рибою в давнину катували, витягаючи з жертви кров, – не більше, ніж міфи. А ось те, що мінога вважається делікатесом – зовсім не вигадки. Перевіримо?

Веніамін БАЗЛОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *