Садочок-мрiя, садочок-свято, садочок-сказка

I зветься ця мрiя, це свято й ця сказка – унікальним в області навчально-виховним комплексом із грайливою назвою «Веселка», який відкрився в селі Знаменівка Новомосковського району

Символічну стрічку на дверях НВК перерізали безпосередні «винуватці» цієї події – голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко та народний депутат України Вадим Нестеренко. Чому «винуватці»? Тому що фінансування капітальної реконструкції напіврозваленої будівлі старої школи проводилося з обласного бюджету, 17 млн грн з якого, за недвозначною констатацією губернатора, «вибив головний лобіст 38-го виборчого округу, ваш депутат Вадим Нестеренко».

Взагалі-то, в той день губернатор, який рідко показується на публіці, перебував у піднесеному, навіть у святковому настрої: жартував, невимушено спілкувався з працівниками НВК. Втім, про все по порядку.

Почну з того, що до Знаменівки Валентин Резніченко та Вадим Нестеренко приїхали в одному автомобілі. Тільки-но зайшли у двір НВК, як до них підійшла симпатична дівчина з дитиною у вишиванці й попросила сфотографуватися. Не відмовили, навіть спробували невміло позувати. Вийшло. Та й фото вдалося!..

Перед тим як стати в стрій шкільної лінійки, обидва високих гостя приємно здивувалися великій кількості гостів торжества, які прийшли, незважаючи на спеку. Урочиста частина минула без звичних помпезних церемоній і, що потішило в таку погоду, – досить швидко. Директор НВК Наталія Піддубна щиро подякувала губернатора й народного обранця за такий безцінний подарунок батькам і малечi Знаменівки. Вона також розповіла присутнім, що дошкільний заклад розрахований на 80 дітлахів, які будуть розбиті на чотири групи: дві підготовчі, для дітей 5-6 років, і дві змішані, для дітей 3-4 років. Запевнила, що НВК реконструювали відповідно до сучасних стандартів будівництва дошкільних установ.

І це правда! Утеплено й пофарбовано фасад, замінено покрівлю, встановлено нові металопластикові вікна, в кожної групи окремий вхід із вiтальнею. Належним чином облаштована і прилегла територія.

А тепер, увага: всі чотири спальні та ігрові кімнати обладнані підлогою з підігрівом, а в туалетах окремі, як у дорослих, кабінки з дитячими(!) унітазами. До того ж, усі приміщення дитсадочка обладнані системою клімат-контролю, яка здатна регулювати або підтримувати задану температуру в міжсезоння. До речі, в той день, коли на вулиці термометр на сонці зашкалював, всередині садка було цілком комфортно. Що гідно оцінили гості, які приїхали не лише подивитися на кінцевий результат своїх турбот і привітати місцевих дітлахів, а й привезли їм подарунки – барвисті іграшки, м’ячі та дитячі конструктори. Не по-показушному «Веселка» була готова прийняти по повній, так би мовити, програмі всіх 80 своїх підопічних хоч відразу, в день урочистого відкриття. Але заселення запланували не на традиційне 1-е вересня, а на наступний день. А для майбутніх вихованців, які брали участь в урочистостях, привітні кухарі приготували пиріжки. Словом, із новосіллям «Веселко»!

Євген ЄВТУШЕНКО

Як це було

12 років тому на місці НВК ще була школа, в якій навчалися в дві зміни 400 дітей. У 2005 році поряд побудували прекрасну нову школу на більше, ніж 500 місць. У старій школі розмістили господарський блок, а також спортивні секції та гурток трудового навчання. Будівля старіла, а на ремонтні роботи коштів не було. Зрештою, через непридатність в експлуатації, будівлю довелося закрити. Одночасно в Знаменівці виникла проблема з переповненням і браком місць у єдиному й досить віддаленому від центру дитячому садку. Десятки батьків не могли влаштувати своїх чад. Навіть на сьогодні батьки подали 103 заявки про прийняття своїх дітей у новий НВК… Тому ще тоді виникла ідея реконструкції старої школи під другий дитсадок.

Її здійснити вдалося тільки зараз і тільки, як помітив губернатор, завдяки головному лобісту 38-го виборчого округу, народному депутату Вадиму Нестеренку.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *