• кукурудза

Саджаємо кукурудзу

Оптимальна температура ґрунту для висадки кукурудзи в межах +10-13°С. Якщо ж мова йде про цукрову кукурудзу, то краще почекати прогрівання ґрунту до +17°С.

Садити кукурудзу добре на ті місця, де до неї росли кабачки, патисони, капуста, огірки, картопля чи помідори. І, авжеж, на сонячне місце.

Досвідчені городники висаджують кукурудзу в ряди, дотримуючись відстані між ними в 20-40 см. Також можна висадити «царицю полів» по межі ділянки. Найоптимальніший варіант заглиблення насіння – 5 см. Якщо посадити кукурудзу занадто часто, або ж залишити великий простір між рослинами, то в обох цих випадках користі для кукурудзи не буде. При сильному загущенні фотосинтез проходитиме погано. В результаті качанів на рослині буде мало, а зерна на них будуть дрібними. До того ж, кожній окремій рослині сильно не вистачатиме світла. А кукурудза, яка була посіяна рідко, не візьме в належній мірі вологу та всі поживні речовини з ґрунту. Звичайно, це відіб’ється на якості та кількості врожаю не в кращій бік, як ви розумієте. В кожну з лунок опускати краще відразу по 2 зернятка.

Тоді, якщо навіть будуть якісь проблеми з їхнім проростанням, урожай у вас не знизиться. Сходи в цьому випадку обов’язково проріджують і залишають тільки рослини найсильніші та найкраще розвинені.

Хтось садить кукурудзу спочатку на розсаду, але, якщо ви хочете істотно виграти за часом і пропустити розсадний етап, то необхідно зайнятися підготовкою насіння. Основний момент такої підготовки – це добре прогріти насіння. Робити це потрібно на сонці протягом 5-ти днів. Після прогріву насіння замочують ще і в теплій воді. Крім цього, непогано було б протравити вже підготовлене насіння перед посадкою, використовуючи для цього фунгіциди.

А ще раджу вам разом із кукурудзою кинути в лунки по 3 квасолини. Причому проріджувати квасолю не треба. Вона стане зручною живою опорою. А ви збережете додаткове місце на ділянці.

Даша ДАЧНИЦЯ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *