• на городі

Саджаємо картоплю

Зовсім скоро пора посадки картоплі. Збережіть цей номер у себе в коморі. Наші поради стануть вам у нагоді.

Підготовка посадкового матеріалу

Посадковий матеріал обов’язково потрібно знезаражувати!

Це корисна профілактика хвороб та ураження шкідниками в період проростання. А додавання в розчин борної кислоти послужить корисним стимулятором росту. Бульби можна обробити або замочивши на 2-3 години в дезінфікуючо-поживних розчинах, або провести обробку аерозольним шляхом (обприскати з пульверизатора).

Рецепт 1. Дезінфікуючий

1 кг часнику потовкти, додати 10 л води. Обприскати посадковий матеріал або витримати в розчині до 3 годин.

Рецепт 2. Дезінфікуючо-живильний

5 г мідного купоросу + 15 г борної кислоти + 0,5 г марганцівки на 10 л води

Або ж: 60 г суперфосфату + 40 г сечовини + 5 г мідного купоросу + 1 г марганцівки + 10 г борної кислоти.

Рецепт 3. Для аерозольної обробки

30 г сульфату калію + 40 г карбаміду + 15 г борної кислоти + 1 г мідного купоросу + 0,5 г марганцівки. Норма: 1 літр готового розчину на 100 кг бульб.

Проте, увага! Аерозольну обробку роблять, коли паростки ще не «проклюнулися». Якщо ж паростки вже є, радять спочатку прозеленити бульби, а потім вже обприскувати двічі розведеним розчином.

Якщо за 2 доби до посадки пророщені бульби картоплі полити ще й спеціальним живильним розчином, це прискорить і появу сходів, і початок утворення бульб. Такий нехитрий спосіб може підвищити врожайність картопляних кущів до 10-13%!

Рецепт простий: 40 г суперфосфату + 40 г азотних добрив + 40 г калійної солі на 10 л води. Норма обробки: 10 літрів на 50 кг бульб.

Посадка

Багато досвідчених дачників вважають, що найбільш «врожайний» напрям картопляних борозен на ділянці – з півночі на південь. Пророщені бульби розкладайте прямо в некопаний ґрунт. Навіть якщо там проросли бур’яни. Найкраще це робити в ряди на відстані 40-50 см один від одного, а бульби розкладати в кожному ряду через 25 см одна від одної. Оптимальний розмір бульб для посадки – з куряче яйце. Якщо ви садите занадто дрібні бульби, то краще класти їх в одне гніздо відразу по 2-3 штуки, інакше буде занадто мало стебел, а відповідно, і врожай вийде невеликий.

Як відомо, що більше стебел, то більший урожай. Для цього на кожній картоплині за тиждень до посадки можна зробити глибокий поперечний надріз гострим ножем або зняти шкірку посередині тонкою смужкою в поперечному напрямку. Це змусить прокинутися сплячі резервні бруньки в нижній частині бульби і, відповідно, отримати додаткові стебла.

Даша ДАЧНИЦЯ

До речі

Є один нехитрий секрет, як зібрати подвійний урожай.

Картоплю ранньої посадки на початку червня викопують, акуратно вибирають найбільші бульби, а дрібні залишають на коренях. І… відразу ж знову садять на своє ж місце. Наливають у підготовлену луночку піввідра-відро води і прямо у ґрунтовій рідоті розміщують коріння куща. Вже за 5-7 днів кущі приживуться та порадують господарів ще одним врожаєм. Спробуйте.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *