Сага про сало

Про шкоду сала ходить чимало легенд. Ми хочемо їх розвіяти, виступивши на підтримку нашого традиційного улюбленого національного продукту.

Сало у великій кількості містить вітаміни А, D, Е, а також каротин. Допомагає підтримувати імунітет і покращує загальний тонус організму, особливо в холодну пору року.

Існує думка, що від сала повнішають. Це не так. Будь-який продукт, якщо його вживати надмірно, здатний викликати ожиріння. Те ж і з салом. І взагалі, людям, у яких немає проблем із шлунково-кишковим трактом, печінкою та підшлунковою залозою, сало піде лише на користь.

Наступний міф: сало – дуже важка їжа. Нічого подібного: у здорових людей сало не викликає проблем із травленням. Сало неймовірно корисне для організму, адже цей продукт плавиться при температурі нашого тіла. Підшкірний жир протипоказаний тільки людям, у яких є проблеми з виробленням жовчі.

До сала є претензії, мовляв, це суцільний жир. А хто сказав, що це погано? Жир у салі – унікальна структура, багата на рідкісну арахідонову кислоту. Вона вкрай необхідна людині для правильної роботи головного мозку, органів печінки й наднирників. Арахідонова кислота благотворно впливає на процес обміну холестерину, а також на гормональний фон людського організму. Без цієї речовини не обходиться жодна імунна реакція.

Далі: сало містить багато холестерину. Як і будь-який продукт тваринного походження, сало містить холестерин. Але його кількість не така вже й велика, як ми звикли вважати. У 100 грамах свіжого сала міститься 70-100 мл холестерину. Для порівняння: в 100 грамах яловичих нирок міститься 1 126 мл холестерину. Крім того, лікарі давно вже підтвердили той факт, що кількість холестерину в крові і тканинах мало залежить від того, скільки ти його з’їси.

І, нарешті, остання омана: їсти сало з хлібом – дуже шкідливо! Обидва ці продукти прекрасно засвоюються у здоровому організмі. Навіть для тих, хто намагається схуднути, сало послужить добру службу, оскільки це відмінне джерело енергії. Сало з овочами, наприклад, хороший вибір під час дієти. Так-то!

Ганна ЛИСЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *