• є думка

Ромашка замість пшениці?

Вирощування аптечної ромашки вимагає значно менше витрат у порівнянні з пшеницею, а віддача може виявитися навіть вищою.

Перевага лікарських трав полягає в тому, що їх можна успішно вирощувати в будь-якому регіоні та на різних ґрунтах. Потрібно тільки правильно підібрати вид. Агроном Анатолій Погребняк розповідає:

– Навіть із площею 30-50 соток вже вигідно починати, не кажучи вже про те, якщо засіяти кілька гектарів. Ромашку вирощують для ліків, тому їй не дають ніяких добрив або пестицидів. Головне – щоб бур’янів на полі не було, і щоб було чим збирати. Тут вже в кожного свої методи: хто на комбайн купляє спеціальну очісуючу жниварку, а хто на мотоцикл «ІЖ» замість коляски ставить саморобний пристрій.

Агроном стверджує, що ромашка – культура дуже вигідна. Справа в тому, що врожай збирається 3-5 рази за сезон, а на одному місці ромашка може рости 2-3 роки. Урожайність ромашки невелика – до 10 ц з гектара (сухих суцвіть), але зате ціна за кілограм висока – від 25 грн. А фасована ромашка коштуватиме ще дорожче.

– Загалом економіка вирощування дуже приваблива, а проблем зі збутом та зберіганням немає, – підсумував Анатолій.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *