Ризикни побавитися травичкою: про перспективи продажу лікарських рослин

 Останнім часом в Україні почав розвиватися попит на лікарські рослини. Відкриваються перспективи й на продаж цього товару за кордон. Європа, наприклад, охоче купує українські трави та коріння. Для тих, хто подумує зайнятися такою справою, пропонуємо рейтинг лікарських рослин, які входять до ТОП-5 найбільш популярних.

Перцева м’ята — є обов’язковим складником безлічі приправ, ліків, чаїв і настоянок, а тому попит на неї постійний. Технологія вирощування досить проста, а грошове «зростання» вельми вигідне. При врожайності наземної частини перцевої м’яти в сухому вигляді 15–20 ц/га сукупний дохід від її продажу складе 60–80 тис. грн з одного гектара. Не слід забувати про витрати, які в перший рік можуть досягати 50–60 тис. грн залежно від площі вирощування, проте в подальші роки вони зменшуються вдвічі.

Меліса лікарська. З 1 гектара можна отримати до 35 кг при врожайності 220–250 ц/га сирої маси, або 35–40 ц/га сухої трави. У процесі вирощування врожайність меліси в наступні роки зростає приблизно на третину. На ринку за її ефірну олію можна виручити до $8000 за 1 ц сухої маси. Вигода очевидна.

Ехінацея пурпурова. При правильному догляді врожайність ехінацеї вже в перший сезон може складати приблизно 4 т сухої трави й до 2 т коренів з 1 га. Прибуток від вирощування цього куща може досягати 80 тис. грн з 1 га за траву й до 200 тис. грн — за коріння.

Валеріана лікарська. Головним цінним компонентом валеріани є її корінь. У перший рік вирощування врожайність становить у середньому 7–9 ц/га, далі вона зростає до 15–20 ц/га. За 1 ц готового продукту на вітчизняному ринку можна отримати приблизно 240 тис. грн.

І нарешті, ромашка лікарська. Не вимагаючи великих витрат на вирощування (в середньому від 25 до 35 тис. грн), будучи невибагливою до грунтів, ромашка має врожайність приблизно 10 ц/га сухих суцвіть. Причому, особливо вигідно продавати її за кордон: можна отримати приблизно 200 грн за кілограм. А з огляду на те, що за сезон із поля можна зібрати 3–4 врожаю цієї рослини, ваш чистий прибуток може становити до 300 тис. грн при стартовій ціні 25 грн/кг.

Даша ДАЧНИЦЯ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *