Ретрокінозал: зоряне життя Жана Маре

Хто не чув про Фантомаса? Старше покоління добре пам’ятає і фільм, і злочинця, що приховував обличчя під маскою. А головне — пам’ятають неперевершеного французького актора Жана Маре, виконавця цієї ролі. Крім неї в його арсеналі понад 90 фільмів і з десяток телевізійних вистав. Може й серед молоді є прихильники старого французького кіно з 30-х і до 1990-х років? У центральній міській бібліотеці в рамках діючого на абонементі ретро-салону «Nostalgie» згадали актора, влаштувавши зустріч-топ-легенду «Зоряне життя Жана Маре».

В його буденні й кіношні миті життя гостей заходу занурила провідний методист центральної міської бібліотеки І. Пігур, яка на кожну зустріч ретро-салону знаходить особливо цікаві та невідомі широкому загалу факти з життя знаменитостей.

105 років минуло від дня народження улюбленця поколінь, символу і втілення чоловічої краси для тисяч жінок з усього світу. Його біографія інтригує, фільмографія — захоплює. Він грав героїв і злочинців, багато знімався в екранізаціях книг і особливо полюбляв пригодницький жанр, де неможливо обійтися без трюків, які актор виконував самостійно. Маре поступово став патріархом французького кіно, хоч із великим задоволенням займався живописом, скульптурою та гончарною справою. Недаремно кажуть, що талановиті люди талановиті у всьому. Окрім зйомок та власних хобі він написав мемуари «Життя актора» — найбільш правдиву й найточнішу історію його шляху від першої особи. Напевно, про Маре ніхто не розповість краще, ніж він сам. Цю книгу презентувала аудиторії ведуча, а потім дала можливість гостям заходу згадати яскраві кадри з фільмів «Капітан», «Паризькі таємниці», «Граф Монте-Крісто», «Таємниці Бургундського двору», «Принцеса Клевська» та «Залізна маска».

І, звісно, жодний захід у бібліотеці не обходиться без огляду літератури, а якщо мова йде про актора, який знявся в багатьох екранізаціях, то й розповідати треба про ці книги. Наприкінці заходу провідний бібліотекар абонементу І. Уханова представила аудиторії екранізовані книги, у яких зіграв один із найвідоміших французів усіх часів.

Анастасія ДЬЯКОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *