Реставрація Новомосковського Свято-Троїцького собору відновилася

Напередодні Трійці, храмового свята духовної святині Новомосковська, Свято-Троїцький кафедральний собор із довгоочікуваною та обнадійливою звісткою про виділення грошей на відновлення ремонтно-реставраційних робіт храму відвідав народний депутат України Вадим Нестеренко.

Завдяки наполегливості, виявленій Нестеренком у вирішенні питання збереження головної православної святині та «візитної картки» Новомосковська, йому вдалося відновити призупинене технічно-документальне просування реставраційного проекту собору та «вибити» з держбюджету на його реставраційні роботи значну суму грошей.

За твердженням настоятеля собору владики Євлогія, зовнішні реставраційні роботи практично завершені. Залишилося покрити міддю деякі ділянки куполів, «обшити вагонкою» та закріпити фундамент. Наступним етапом планується реставрація дзвіниці та благоустрій внутрішньої частини присоборної площі. Крім того, Євлогій висловив заклопотаність тим, що до теперішнього часу не введено в дію автономне електричне опалення собору, монтаж якого було завершено ще два роки тому.

Вадим Нестеренко ознайомився з поточним станом справ, оглянув поле зовнішніх і внутрішніх реставраційних робіт і в бесіді з настоятелем Свято-Троїцького кафедрального собору архієпископом Євлогієм зазначив, що після майже року забуття, невизначеності і «простою» місцеві та львівські реставратори повернулися на будівельні ліси, а реставраційні роботи зрушили з мертвої точки. І висловив упевненість, що протягом цього й наступного років усі роботи будуть завершені.

Разом із народним обранцем благу звістку до Свято-Троїцького собору також несли секретар міськради Сергій Горошко та заступник начальника Управління капітального будівництва обладміністрації Сергій Горовець.

Іван ПАВЛОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *