• Нестеренко В,Г,

Реконструкція «Чебурашки» тепер під контролем міста

«Легендарний» довгобуд новий підрядник обіцяє завершити до початку навчального року, але тепер вже депутати перевірятимуть його щотижня!

Дитячий комбінат «Чебурашка» як повітря необхідний жителям Новомосковська. Досить сказати, що черга в дитячі садки міста перевищила вісімсот осіб, а садок готовий прийняти відразу 200 з них.

Передісторія цього новомосковського довгобуду має наступний вигляд. Реконструкцію дитячого комбінату було розпочато в 2014 році, тоді ж його повинні були і здати. Однак влітку 2016-го наші кореспонденти побували на об’єкті та застали реконструкцію в початковій стадії. Як пізніше з’ясувалося, підвів підрядник. Головна проблема полягає в тому, що міська влада хоч і вклала в реконструкцію 20% її вартості, але не має можливості контролювати і впливати на хід робіт. Оскільки 80% кошторису оплатила ОДА, то замовником і контролером реконструкції є УКБ облдержадміністрації. А в нього таких об’єктів по області величезна кількість, і всіх їх проконтролювати УКБ не в змозі.

Логічніше, авжеж, було передати права замовника місту, вже хто-хто, а міськрада зацікавлена якнайшвидше завершити роботи і відкрити садочок для маленьких городян. Але закон цього не дозволяє.

Депутати міськради з ініціативи народного депутата України Вадима Нестеренка знайшли компромісний варіант і з твердим наміром покласти край злощасному будівельному марафону створили свою робочу комісію. Минулого понеділка, 20 березня, комісія виїхала на об’єкт.

Завдання наради було в тому, щоб познайомитися з новим підрядником (його на конкурсних засадах обрала ОДА), побачити стан будівництва, обговорити графік робіт і можливе коригування проекту. Від старого підрядника залишилися виконані роботи: завершено зовнішнє утеплення стін, розводка мереж, частина оздоблювальних робіт (за оцінками фахівців залишилося 25-30%). Залишився і проблемний дах, який доведеться частково переробляти. Але говорити про те, що дитячий садок майже готовий прийняти дітлахів, зміг би тільки рожевий оптиміст, або людина, яка зовсім не розбирається в будівництві.

Реальність полягає в наступному. Новий термін здачі об’єкта призначено на 15 серпня. Представник організації-підрядника СПМК-788 Дмитро Бєляєв заявляє, що цей термін цілком реальний, із фінансуванням з області все в порядку, із замовником (УКСом) є повне взаєморозуміння. Затримка з початком робіт пов’язана з тим, що до будівлі не було підведене газопостачання, а електромережа підключена за тимчасовою схемою. В результаті цих двох чинників будівля в зимовий період просочилося холодом і вологою, тож без ґрунтовного просушування оздоблювальні роботи проводити безглуздо. Втім, за словами Дмитра Бєляєва, сьогодні активно ведуться роботи на подвір’ї дитячого садка.

З фінансами в підрядника теж усе в порядку. За словами члена виконкому, керівника міської організації ВО «Опозиційний блок» Олександра Іванова, з виділених на будівництво 19 млн грн 13 млн вже освоєно. Місто свою частку виплатило вчасно, за обласним бюджетом також затримок немає. Причина пробуксовки, на думку Іванова, в повній безпорадності й непрофесіоналізмі колишнього міського керівництва, яке не зуміло організувати роботи і домогтися своєчасного реагування від задіяних інстанцій та організацій.

В результаті не вдалося своєчасно запустити автономну модульну котельню, давно змонтовану на території об’єкта. А тепер у «Дніпроблгазі» раптом заявили, що видані ними раніше техумови на газопостачання застаріли, і їх треба повністю міняти. І «Дніпрообленерго» через роки раптом змінило свої вимоги, вони хочуть заміни трансформаторів на своїй підстанції, щоб підключити садок. Щоб реалізувати всі ці вимоги, потрібні місяці бюрократичної роботи та додаткове фінансування.

На нараді народний депутат Вадим Нестеренко звернув увагу й на інші аспекти ситуації. Так, він з’ясував у проектувальника, що в результаті коригування проекту, з урахуванням сьогоднішніх реалій, при зміні підрядника можуть «спливти» додатково необхідні для запуску дитячого комбінату кошти в розмірі понад 1 млн грн. Зокрема для того, щоб привести до ладу покриття даху, яке в декількох місцях тече. Депутат обурився тим фактом, що попереднього підрядника, як то кажуть «відпустили з миром», навіть не спробувавши стягнути з нього за допущені прорахунки. Що стосується конкретної допомоги цьому об’єкту, то Вадим Нестеренко пообіцяв застосувати весь свій вплив для того, щоб допомогти вирішити проблемні питання будівництва в обласних структурах.

«За час роботи на моєму виборчому окрузі я вже став фахівцем із запуску «довгобудів», довелося доводити до розуму ремонти шкіл та БК, дитячих садів і котелень, – каже Вадим Нестеренко. – Тепер візьмемося за цей дитячий комбінат, оскільки він дуже потрібен місту. Я займуся питаннями, які вимагають узгодження та рішення на рівні області. А депутатів міськради я попросив узгодити з підрядникам чіткий графік робіт і щотижня контролювати його виконання з виходом на місце та реальною перевіркою якості робіт».

З досвіду роботи народного депутата Вадима Нестеренка на окрузі можна констатувати, що в подібних ситуаціях депутатські зусилля завжди увінчувалися успіхом. Його допомога була конкретною, дієвою та своєчасною. Отже, є всі підстави вважати, що епопея «Чебурашки» завершиться до серпня, і новомосковці отримають такий довгоочікуваний і потрібний об’єкт міської інфраструктури.

Андрій ШЕСТЕРНЬОВ

Пряма мова

Народний депутат Вадим Нестеренко:

«Проблеми на цьому об’єкті впираються в низьку якість проекту і в затягнуті терміни його реалізації. За роки цього «довгобуду» багато будівельних норм застаріло, їх потрібно коригувати, перезатверджувати проект, переглядати кошторис. Крім того, результати частини виконаних робіт прийшли в непридатність. Сьогодні доведеться виправляти недоробки попереднього підрядника, що виливається в додаткові фінансові витрати. Але сьогодні місто твердо вирішило, що більше не дасть ані копійки зі свого бюджету без чіткого узгодження графіка й терміну завершення робіт. З цим і пов’язане створення комісії виконкому і жорстка позиція депутатів, яку я підтримую. Область дала кошти на реконструкцію, і ми їй вдячні. А контроль і допомогу будівництву беремо на себе».

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *