Рейдери стали на шлях тероризму

Ми вже писали про конфлікт навколо оренди земельних паїв у селі Личкове. Нагадаємо, що колишній орендар сільськогосподарський монстр «Олімпекс-Агро» всіма методами заважає селянам переукладати договори оренди з нещодавно організованим фермерським підприємством ТОВ «Агроволодар». Тепер цей конфлікт, схоже, входить в нову, збройну фазу.

Як заявив на прес-конференції власник «Агроволодара» Василь Кузнєцов, в ніч з 6 на 7 травня на територію його підприємства було кинуто кілька світлошумових гранат або вибухових пакетів (тип застосованих боєприпасів з’ясовує поліція). А у приватне домоволодіння керуючого фірмою Віктора Шерстюка зловмисники підкинули декілька записок загрозливого змісту. Добре, що співробітники підприємства встигли погасити вогнища загоряння та не допустити пожежі.

– Ми не сумнівалися, що судові тяжби між нами й нашими опонентами триватимуть ще дуже довго, – повідомив Василь Кузнєцов, – І ми готові, відстоювати свої права всіма законними шляхами. Але пускати в хід гранати, нехай навіть поки світлошумові, це зовсім інша справа. Це неправильно та неприпустимо з будь-якого боку! Коли йдеться про безпеку наших людей і їхніх сімей, ми готові до рішучої відсічі. Зараз нами, спільно з нашими пайовиками, підготовлено колективне звернення до обласного управління поліції. Однак з огляду на попередні епізоди конфлікту, ми значною мірою розчаровані активністю правоохоронних органів. Тому ми заявляємо, що готові приступити до формування народних дружин для захисту своїх земельних прав у разі потреби. Зрозуміло, в рамках чинного законодавства.
Суть земельного конфлікту полягає в тому, що нарешті в село прийшла здорова конкуренція. Нові сільгосппідприємства пропонують селянам кращі умови оренди земельних паїв. А старі орендарі, які звикли орендувати землю за копійки, намагаються певним чином відродити «кріпосне право» і позбавити селян можливості вибору.

– Ми дуже задоволені співпрацею з «Агроволодорем», – каже пайщиця Ольга Кочековська. – Наші паї знайшли дійсно хорошого господаря. На відміну від колишнього орендаря, при якому земля заростала бур’янами, а оплата була за сучасними мірками жебрацька, та й то виплачувалася з великими затримками. Зараз у нас єдине бажання – щоб нам дали спокійно працювати і зібрати врожай.

Сергій ВЕРЬОВКІН

З історії

Торік представники «Олімпекс-Агро» задіяли проти власників земельних паїв методи обману, підкладаючи в документацію нібито «пролонговані» договори оренди з фальшивими підписами. У цьому обмані агробаронам активно допомагала спецкомісія Мін’юсту. Селянам довелося об’єднуватися в боротьбі за свої права і створити Всеукраїнську громадську організацію із захисту прав власників земельних паїв. Юристи організації допомагали захищати право на вільне розпорядження своїм земельним наділом через суди, багато позовів були виграні на користь селян.

Тепер же опоненти перейшли до прямих кримінальних дій – залякування й терору. Власники земельних паїв із Личкового звертаються до керівництва обласної поліції та обласної прокуратури з вимогою взяти розслідування кримінальної справи під свій контроль і обов’язково покарати злочинців. Інакше миру в українських селах не буде. Як можна жити в мирному районі, щодня побоюючись за своє життя та майно?

Свою підтримку селянам Личкового у вирішенні їхніх земельних проблем і боротьбі з рейдерами обіцяла й аграрна партія України. Організовані люди зможуть зупинити рейдерство і захистити свої конституційні права.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *