Підставляйте кишені, але рот не роззявляйте

Можливо, в якомусь іншому світі чудеса творять святі мощі та святі Томоси. У нашому світі єдине джерело чудес — вибори. Вибори годують і напувають (агітаторів), вибори підвищують рівень життя («правильним» виборцям), вибори несуть надію й розваги. Усе добре. І тільки усілякі шкідливі міністри махають здалеку грізним пальчиком, мовляв, не можна підкуповувати виборця. І підкуповуватися не можна. Тю, а як же тоді жити? З чого радіти?

Втім, міністр МВС Аваков не такий уже і грізний. Він людей розуміє, тому починає свій тост словами «… з бюджету оплачувати покупку голосів — це неймовірна гидота», але закінчує його цілком мирно — «люди, я прошу кожного з вас: якщо гроші вам прийшли, то візьміть ці гроші, тому що вони бюджетні».

Тепер давайте швиденько порахуємо, що нам потрібно взяти. По-перше, з 4-го березня ми вже почали отримувати субсидії за тарифами ЖКГ у вигляді «живих» грошей. Не всі, звісно, а тільки ті, кому вони були призначені в жовтні-грудні 2018-го року, а таких у країні приблизно 4 мільйони осіб. А субсидіанти 2019-го року (їх приблизно 100 тисяч) отримають субсидії за старою схемою — безготівковою. Їм обіцяють монетизацію лише після 1-го травня, коли закінчиться опалювальний сезон. Або не обіцяють, оскільки вибори на той час закінчаться, а Мінсоцполітики підведе «підсумки експерименту». Експеримент взагалі виходить дуже цікавий. Так би мовити, «тест на тверезість» — проїсть ці гроші населення або оплатить квитанції за газ, тепло та інші дурниці.

Вам моя порада: виріжте та повісьте на холодильник наведену нижче цитату від міністра соцполітики України Андрія Реви:

«Є одна річ, яку я хотів би, щоб усі пам’ятали. Субсидію можна проїсти один раз. Далі, якщо ви не заплатите, вам просто наступної субсидії не дадуть», — попередив міністр.

Але ви не поспішайте відкладати в сторону калькулятор. У передвиборний березень у нас ожила не тільки природа, усякі первоцвіти зі шпаками, а й замироточив благоліпністю український Пенсійний фонд. Ні, ось тут я сам себе поправлю, спочатку замироточив турботою про людей діючий президент, а пенсійні чиновники подобрішали за його суворою вказівкою, мовляв, «вийми та поклади»!

Тому з 1-го березня ті, хто мають пенсії вище 4 тисяч гривень, зможуть розраховувати на надбавку від 500 гривень. Тим, у кого пенсія менше 2 тисяч, додадуть 197–300 гривень. Формула підвищення виглядає складно й переконливо: обчислюється відсоток середнього зросту зарплати за минулі три роки, потім його ділять навпіл і до отриманої цифри додають половину від торішньої інфляції. Усе зрозуміло?

Якщо коротко, готуйте кишені до свята демократії. І відкладіть хоч невелику заначку на майбутнє. Коли в нас там наступні вибори? Аж восени! А підвищення рівня життя в програмі головного кандидата обіцяно тільки у 2022-му році. Не всі ж і доживуть.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *