Підводні камені для Піщанської ОТГ

Бюджети, земля та інформація залишаються слабкими місцями в житті новостворених територіальних громад

Відповідно до розпорядження сільського голови № 44-д від 03.08.2018 р. відбулася третя сесія Піщанської сільської ради сьомого скликання. Розпочатися вона повинна була о 14.00. Напевно, тільки завдяки зауваженням одного з депутатів засідання все ж розпочалося, хоча й із затримкою на 20 хвилин. Очевидно депутатам не вистачило часу для обговорення тих чи інших питань на комісіях і вони вирішили «дорадитись».

Сесію планували провести за півтори години та тривала вона понад чотири. За цей час депутати декілька разів пропонували перенести засідання для більш детального вивчення деяких проектів рішень та, хоча б, зробити перерву.

Без значних суперечок депутати затвердили Положення про офіційний Веб-сайт Піщанської сільської ради (та чомусь навіть мені довелося витратити майже півгодини щоби знайти його в мережі інтернет), Правила благоустрою території населених пунктів Піщанської сільської об’єднаної територіальної громади, Правила розміщення зовнішньої реклами на території Піщанської сільської об’єднаної територіальної громади та Положення про помічника-консультанта депутата Піщанської сільської ради.

Складності почалися під час перегляду бюджетів сільських рад. Через те, що кожна сільська рада до нового року працює за своїм бюджетом переглядали кожен окремо. Таке відчуття, що народні обранці ніяк не можуть зрозуміти, що всі вони вже одна родина й не важливо, де живуть люди — у Піщанці, Орлівщині, Знаменівці, Меліоративному, Соколовому чи Ягідному, вони всі потребують однакової уваги.

Під час розгляду бюджету неодноразово виникали питання, відповіді на які було отримати доволі складно. Зокрема мені так і не вдалося знайти на сайті Піщанської ОТГ проекти рішень із додатками, що вказують на які саме статті розходів йдуть кошти. Можливо, це просто недопрацювання, а можливо, й навмисне приховування відкритої інформації. Здавалося, що новообрана влада, прикриваючись необхідністю виділення матеріальної допомоги, продавила багато потрібних собі питань. Сидячі в залі навіть чула від депутатів фразу: «Я не проти допомогти хворим людям, я не розумію навіщо витрачати 30 тис. грн на придбання офісних стільців. Це не перша необхідність».

Посперечалися депутати також і під час розгляду земельних питань. Доволі дивно чути від депутатів аргумент такого плану: «Тю, та давайте виділимо людині цю землю, вона там уже бур’янами двадцять років заростає, ну та й що, що має власника, якщо він там нічого не робить!»

Наостанок звертаюсь до сільського голови Дмитра Лисичкина та першого заступника із широкими повноваженнями Миколи Мазниці із закликом забезпечити нормальну роботу сайту Піщанської ОТГ. Пам’ятайте, що відкритість та прозорість влади забезпечується шляхом оприлюднення інформації на офіційних порталах відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», а особи винні в порушенні законодавства можуть бути притягнуті до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

Ксенія БІЛОУС-ДЗЕГАРНИЦЬКА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *