Підведемо підсумки: як минув рік на Дніпропетровщині

Інвестиції. За підсумком цього року наша область посіла 2-е місце в Україні за обсягом інвестицій. Цього року іноземці вклали в економіку нашого регіону 3 млн 655 тис. доларів. У перспективність ведення у нас бізнесу повірили майже 59 країн. Найбільше інвестицій надійшло з країн ЄС – 78,2% загального обсягу вкладень. Причому половина цих коштів прийшла до нас, завдяки інвесторам… з Кіпру. Левова частка інвестицій спрямована в промисловість.

Товарообіг. Експорт товарів з Дніпропетровщини склав в грошовому вираженні $5,2 млрд, імпорт – $3,4 млрд. Основні покупці нашої продукції – Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія та Румунія. Найбільше товарів отримано з Німеччини, Італії, Франції, Польщі та Словаччини.

Виробництво. Збільшення випуску продукції зафіксовано у виробництві коксу і продуктів нафтопереробки, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, машинобудуванні. Скорочення виробництва спостерігається у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічної діяльності, у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри та виробів з неї, виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, виробництві гумових і пластмасових виробів.

Прозорість влади. Тут Дніпро увійшов до першої 5-ки за версією українського представництва міжнародної антикорупційної організації Transparency International і в 15 разів поліпшив свій результат, піднявшись з 60-го рядка рейтингу (зі 100 міст України) на 4-й.

Бюджет. У 2018-му році в бюджет Дніпропетровщини надійшло майже 23 млрд грн. Це на 3,5 млрд грн більше, ніж за минулий рік. Найвищі темпи поповнення бюджету в Покрові, Вільногірську, Марганці, Широківському, Синельниківському та Юр’ївському районах.

Населення. Кількість прибулих на Дніпропетровщину людей перевершує кількість людей, що залишили її:  29 689 осіб проти 27 605. Зараз в нашій області налічується 3 214 034 жителів. Водночас кількість новонароджених в цьому році становить 19 060, а померлих – 38 250 людини.

Тетяна СОКОЛОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *