• цікаве

Пташині історії

Ось і настала весна, з чим ми вас і вітаємо, адже це завжди – час пробудження й добрих намірів, які так легко оселяються в нашому серці, коли ми вперше за рік чуємо рано вранці веселий спів птахів! Птах – символ весни, з ним пов’язано безліч хороших прикмет, і ми агітуємо за те, щоб потоваришувати з цим символом – зробити годівничку чи шпаківню для їхнього потомства. Окрім коробок, пляшок тощо, можна використати більш цікаві матеріали, і будиночок стане не лише корисною, але й привабливою деталлю вашого подвір’я. Для невеликих пташок добре підійде висушена тиква (сушити потрібно близько двох тижнів, але після можна покривати лаком, розмальовувати… Тиква – вдячний матеріал для різноманітного декору). Можна склеїти годівницю з винних корків (багато хто їх колекціонує, та ніяк не може сказати навіщо саме), зі вже непотрібного дитячого конструктора, невеликого барильця, навіть зі старого черевика.

З птахами пов’язано багато цікавих історій. Ці піднесені тварини, крилам яких люди заздрили споконвіку, здаються такими незрозумілими, але іноді дивують, відкрито йдучи на контакт, допомагаючи та навіть «співпрацюючи» з людиною…

  • Колекція сувенірів від ворон. 8-річна Габі з Сіетла дбайливо береже численні подарунки, які їй принесли ворони, котрих вона підгодовувала на своєму подвір’ї. Звичайно, ніхто не дресирував їх навмисно, просто ці птахи дуже добре розуміють і підтримують принцип обміну. В колекції є ґудзики, скріпки, монетки, намистини та багато іншого. Дивна скарбничка як для дівчинки, але для Габі ці речі дорожчі за золото. Перламутрове сердечко-медальйон – найдорожчий для неї подарунок. «Він показує, як вони мене люблять».
  • Індички на службі. Тим, що у правоохоронних структурах служать собаки, нікого не здивуєш. Але птахи? Тим часом у нижньосаксонській поліції віднедавна несуть службу три… латиноамериканських грифа-індички. До завдань пернатих входить надання допомоги людям у пошуках трупів. Треба сказати, що проект цей не має аналогів у світі і Міс Марпл, Шерлок і Коломбо – такі клички цих птахів – наразі залишаються єдиними представниками своєї породи, зайнятими боротьбою зі злочинністю.
  • Математики з курника. Кури та півні мають хороший рівень інтелекту, вони здатні утримати в пам’яті риси понад 100 курей або людей, тому запам’ятовують тих, хто ставиться до них погано або добре. Також ці птахи здатні до арифметичного рахунку та розрізняють деякі геометричні фігури.
  • Гуска «викликала» поліцію. Одного разу до патрульної машини поліцейського Джеймс Гівенса підійшла дика гуска, яка буквально вимагала його уваги. «Вона підійшла та стала стукати дзьобом у двері машини. А потім відійшла в бік, озирнулася та подивилася на мене». Гуска кілька разів йшла, оглядалася та поверталася. Гівенс зрозумів, що вона кличе його, та пішов слідом.

На галявині офіцер побачив маленьке гусеня, яке заплуталося в луснулій повітряній кульці та ніяк не могло встати. Офіцер побоювався, що гуска неправильно розтлумачить його наміри та нападе, поки він визволяє її дитинча. «Але мама-гуска спокійно спостерігала за цим, немов знала, що ми хочемо допомогти. Це було неймовірно».

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *