Про перерахунок пенсій з 1 липня у зв’язку зі збільшенням соціальних стандартів

З 1 липня поточного року зріс розмір прожиткового мінімуму з 1770 грн до 1777,7 грн, а для непрацездатних осіб — з 1373 грн до 1435 грн відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України». Зміна розміру прожиткового мінімуму є підставою для зміни розміру пенсійної виплати та надбавок, які визначаються з огляду на прожитковий мінімум.

Органами Пенсійного фонду України проведені відповідні перерахунки пенсій. Але липневий перерахунок торкнувся не всіх пенсіонерів.

Визначені три категорії осіб, яким проведено перерахунок із липня:

  • почесні донори, які отримують надбавки до пенсії відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів»;
  • пенсіонери, які досягли пенсійного віку, але не мають повного страхового стажу;
  • пенсіонери, які отримують максимальний розмір пенсії.

А тепер детально.

Статтею 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» передбачено, що почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10 % від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Отже, зважаючи на те, що розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць збільшується з 1700 грн до 1777 грн, відповідно збільшений розмір надбавки донорам із 170 грн до 177 грн.

Перерахунку підлягають пенсії тих людей, які досягли пенсійного віку, але не мали повного страхового стажу (чоловікам — 35 років, жінкам — 30 років, а для осіб, яким пенсію призначено до 01.10.2011, — 25 і 20 років страхового стажу відповідно), і розмір їхньої пенсії був 1373 грн. Тепер вони отримуватимуть 1435 грн.

Зріс також максимальний розмір пенсії, оскільки він теж залежить від розміру прожиткового мінімуму. Законодавчо визначено, що максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Відповідно, максимальний розмір пенсії збільшився з 13 730 грн до 14 350 грн.

У Дніпропетровській області пенсійні виплати перераховані 62,5 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення — 73,34 грн. Додаткові витрати після перерахунку 01.07.2018 становитимуть 4,6 млн грн щомісяця. Перерахунок проведено в автоматичному режимі, пенсії зазначеним категоріям осіб у нових розмірах виплачуються з 4 липня поточного року.

Наступний перерахунок пенсійних виплат очікується з 1 грудня 2018 року після зміни прожиткового мінімуму до 1 497 грн, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Відтак, будуть перераховані надбавки, підвищення, мінімальні пенсійні виплати особам із повним стажем, надбавки за понаднормовий стаж.

Перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Лариса ДУКСОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *