Прогноз від Горбачова

Зміни у власності на землю можуть змінити пріоритети у вирощуванні культур. Так вважає Микола Горбачов – голова «Української Зернової Асоціації». Він пояснює це тим, що для виробництва зернових потрібно буде об’єднувати нових власників у кооперативи та створити їм умови для розвитку. Тобто пільгові кредити на будівництво елеваторів, на купівлю нової техніки тощо.

– Але я реаліст, і тому не сильно вірю у швидке вирішення питання ринку землі. Швидше за все, в найближчий рік ми будемо бачити роботу сформованої системи виробництва. В цьому випадку ми матимемо невелике і стабільне збільшення виробництва зернових (в основному, кукурудзи та пшениці), а також збільшення виробництва соняшнику та сої.

Горбачов наголошує, що логістична інфраструктура дозволить Україні ще кілька років розвиватися в бік збільшення виробництва зерна, а за цей час інвестори добудують відсутні для розвитку об’єкти, такі як: портові термінали, вагони, внутрішні елеватори.

– Упевнений, що Україна буде як і раніше експортувати понад 40 млн т зернових щорічно. А при розвитку інфраструктури – і близько 60 млн т.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *