Проблеми Перещепинської ОТГ

У центрі уваги 12-ої сесії депутатів 7-го скликання в Перещепиному стояло питання про незаконний продаж земель, що вже стало традиційним на Новомосковщині. Депутати та мешканці міста висловили свою стурбованість щодо цього нардепу Вадиму Нестеренку, що спеціально приїхав на сесію.

Зокрема, людей обурив інцидент, коли на аукціон була виставлена ділянка пасовиська в безпосередній близькості від міської межі, якою, за твердженням городян, користувалися ще їхні батьки й діди. Не секрет, що домашнє тваринництво служить істотною підмогою в приватних господарствах, а для деяких господарів служить чи не єдиним джерелом доходу. Зазначалося також, що на даній ділянці присутні солончаки, які є заповідними об’єктами природокористування. Проте, ділянка зараз здана в оренду і плата за неї внесена на рік вперед.

Реагуючи на скарги, народний депутат підкреслив, що дана проблема характерна не тільки для Перещепиного і не для однієї Новомосковщини. Нещодавно подібний скандал розгорівся в селі Спаському, а ще раніше – в декількох ОТГ Магдалинівщини та в Юр’ївському районі.

– Суть ситуації в тому, що до 2013-го року право розпорядження землею за межами населених пунктів належало районним адміністраціям, – пояснив нардеп. – А потім розпорядником цих земель став Держгеокадастр, який розподіляє земельні ділянки за допомогою аукціонів. З початком адміністративної реформи розпорядниками землі стають ОТГ. Оскільки їхня кількість збільшується, чиновники відчувають, що їх влада над земельними угіддями стрімко скорочується. Тому вони і прагнуть, часом з чималою вигодою для себе, швидше роздати землі всупереч інтересам простих селян.

У цій ситуації впливати на Держгеокадастр можна двома способами. Перший – надати його незаконним діям максимальний розголос, як ми зробили це в Магдалинівському районі. Другий – оскаржити беззаконня чиновників в судовому порядку. Зараз ми домоглися того, що за рішенням суду сторони анулюють договір оренди, внесена в міську казну авансом орендна плата повертається орендарю, а спірні пасовища – у власність громади, але жодного клаптика землі без погодження з керівництвом ОТГ «на сторону» йти не повинно.

Зверталися до депутата і з іншими наболілими питаннями. Зокрема жителів Перещепиного хвилює закриття відділення зв’язку, а також параліч роботи деяких відділень «Ощадбанку». Від цього страждають переважно найбільш соціально незахищені представники населення – пенсіонери.

– Цілком природно, що як «Укрпошта», так і «Сбербанк» прагнуть ліквідувати свої економічно збиткові філії, – заявив Вадим Нестеренко. – Але єдиним шляхом вирішення цієї проблеми є пошук шляхів дофінансування працівників таких «депресивних» відділень. У скарбниці громади треба знайти кошти на зарплату та мінімальне соціальне забезпечення співробітників «Ощадбанку». Проблема дуже серйозна, але це своєрідна «хвороба росту» новоствореної ОТГ.

Депутат також підкреслив, що крім залучення коштів для розвитку інфраструктури свого виборчого округу, бачить своє основне завдання в тому, щоб усіляко захистити його мешканців, зробити їхнє життя комфортнішим та таким, що відповідає стандартам сучасного розвиненого суспільства.

Сергій ВЕРЬОВКІН

 

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *