• корисний доствід

Природа – наш дім

У Новомосковському коледжі ДДАЕУ велику увагу надають вихованню екологічної культури та формуванню естетичних взаємовідносин людини з природою. Під час декади загальноосвітніх дисциплін були проведені відкриті заходи: «Заповідними стежками Новомосковщини», «Навколишнє середовище та здоров’я людини», «Сам собі лікар».

Усі заходи проводилися в різних формах, переслідуючи одну тему – виховати любов до природи, її захисту і примноження, прагнення до здорового способу життя, формування громадянської позиції.

Багатогранну роботу провели учасники заходів, добираючи відповідний матеріал. Цікавими були повідомлення студентів груп В-201 та В-202 про історію Самарського лісу, про пам’ятники природи Новомосковського району. Це й вікові сосни, і столітні дуби, і цікавий тваринний світ Самарського бору. Дослідники природи ознайомили присутніх із флорою балок Ягідної та Бандурки, показали різновиди рослин, які охороняються законом і занесені до Червоної книги. Обговорили на заході проблеми річки-красуні Самари, розкрили унікально-цілющі властивості болота й води Солоного лиману. І всі розповіді супроводжувалися показом фільму, який зняли студенти про природу Новомосковщини. По закінченню заходу кожному присутньому вручили пам’ятку, як треба любити й охороняти природу.

Студенти групи ВС-203 свій захід провели у формі ділової гри. Учасники виступили в ролі соціолога, санітарного лікаря, лікаря-дієтолога, фізика, еколога, літературознавця. Кожен із них готував повідомлення-дослідження про стан природного середовища; його вплив на життя та здоров’я людини з різних аспектів із науковим обґрунтуванням. Виступи були надзвичайно цікавими й актуальними, спонукали присутніх вступати в дискусію задля виявлення істини.

З великою зацікавленістю переглянули присутні відеоролики про сучасний стан екології в Україні, слухали пісні про красу й неповторність природи України. Підводячи підсумок, зробили висновок – природа дає людині життя, задовольняє фізичні потреби, збагачує духовний світ. Це наш дім. І від того, як ми житимемо в цьому домі, як будемо поводитися, залежатиме наше життя та здоров’я.

Захід «Сам собі лікар», який підготували студенти груп В-201 та В-202, пройшов у формі роботи в групах. Кожна з груп одержала завдання підготувати повідомлення про цілющі властивості певних лікарських рослин, презентацію. Захід пройшов у надзвичайно теплій атмосфері: на столах яблука, горіхи – джерело вітамінів і довголіття людини, заварений чай із гілочок вишні, смородини, малини. Із повідомлень студентів про ту чи іншу цілющу рослину було видно, що все це їх дуже зацікавило.

Студенти зробили висновок, що кожна людина повинна вміти збирати й охороняти дари природи, раціонально використовувати сировину для лікування. Рослини повинні стати істинними друзями нашого здоров’я.

Викладач української мови та літератури Новомосковського коледжу ДДАЕУ Раїса АБРАМОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *