Привіт із минулого

У Юр’ївській опорній школі витягли унікальне послання з минулого – капсулу часу, яку залишили нащадкам у 1967 році, рівно півстоліття тому, учні та педагоги школи.

З-під бетонної плити з гравіюванням «Розкрити 2017 року» послання урочисто дістали під час зустрічі випускників різних років. Безумовно, на заході були присутні чимало випускників 1967 року.

Тоді ще Юр’ївську середню школу побудували роком раніше, в 1966-му. Не останню роль в будівництві та становленні школи зіграв тодішній її директор – заслужений учитель України Олексій Палеха. Саме його рукою написано послання, вміщене в капсулу, що являла собою металевий тубус, запечатаний смолою. Капсулу закопали в землю, а зверху комсомольці встановили стелу.

За свідченням очевидців, написання послання було приурочено до 50-річного ювілею Жовтневої революції. Ця подія й надихнула школярів і вчителів. Але крізь радянські гасла можна розгледіти й справжні досягнення, більш ніж актуальні сьогодні. Наприклад: 40% учнів Юр’ївської школи півстолітньої давності були твердими хорошистами або відмінниками, школярі активно здавали металобрухт, збирали овочі, пололи грядки, стали першими в районі з технічного моделювання, виростили непоганий урожай на пришкільній ділянці та здійснили інші добрі справи, які тоді були, як зараз кажуть, у тренді.

Такі ось цінності були у школярів 1960-х років. А чим, якими цінностями, корисними захопленнями може похвалитися нинішнє покоління учнів Юр’ївської опорної школи? Ну, хіба що, просиджуванням вдень і вночі за комп’ютерами, смартфонами або іншими гаджетами. Через що покоління школярів першої половини 2000-х геть розучилося елементарного – спілкуватися й навіть просто розмовляти один з одним. На жаль!

«Любі друзі! Багато добрих справ на нашому рахунку. У вас же їх буде значно більше. Бажаємо вам звеличувати славні справи нашої улюбленої Вітчизни!» – такими словами завершується лист.

Нинішні учні Юр’ївської школи загорілися бажанням написати й закопати в тому ж місці своє послання ровесникам, що навчатимуться в цій школі через 50 років, у 2067 році.

Микола ПЕРЕТЯТЬКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *