Працівників небезпечних професій позбавляють пільг

Нещодавно Міністерство соціальної політики подало в Кабмін постанову «Про затвердження Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію на пільгових умовах», в якому виключається зі списку №1 і №2 ряд професій і посад (слюсарі, електрозварники, газозварники, електромонтери та ін).

Незважаючи на численні протести Профспілки металургів і гірників України, 24 червня рішення щодо скорочення Списків №1 і №2 було прийнято на засіданні Кабміну і ще кілька днів буде «чекати» підпису прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Про можливу реакцію металургів і гірників на цю постанову уряду здогадатися не складно. Вона може спровокувати масові акції протесту робітників.

Віталій ШИЛОВ

Конкретно

З розділу «Гірничі роботи» видалено 13 робітничих професій, а також підрозділ №5 «Аварійно-рятувальні частини». З розділу «Чорна металургія» в доменному виробництві видалені п’ять, а у виробництві феросплавів – сім робочих професій. Перелік «виключених професій», за кожною з яких стоять тисячі працівників, становить 22 сторінки тексту.

8f28162e943eb788c74aa5db9011-e1321083166481-406x300

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *