Праматір сільських музичних шкіл в Україні

Магдалинівська дитяча музична школа відсвяткувала своє 70-річчя. Це — офіційна версія події. Хоча, справедливості заради, правильніше буде сказати так: Котовська й Магдалинівська музичні школи відсвяткували 70-річчя.

Справа в тому, що історія Магдалинівської дитячої музичної школи бере початок з 1949-го року, коли в тодішньому райцентрі Котовка з ініціативи партійних і господарських органів УРСР була створена перша в Україні дитяча сільська музична школа. У 1967-му році Котовська музична школа стала філіалом Магдалинівської музичної школи.

Привітати викладачів, учнів і випускників «музикалки» прийшли та приїхали, зважаючи на переповнену залу районного Будинку культури, творчо-музична половина жителів двох населених пунктів, причетних до урочистої дати. Не забули й районні керівники — голова Магдалинівської райдержадміністрації Владислав Зражевський та голова райради Володимир Дробітько.

Про знаменну подію, певно, не районного, а Всеукраїнського масштабу пам’ятав і народний депутат України Вадим Нестеренко. Приїхав, із задоволенням послухав і гідно оцінив музично-виконавські здібності юних і зовсім юних вихованців музшколи, про що не забув розповісти у своєму привітанні. Нардеп справедливо акцентував увагу не тільки на таланті і працьовитості 107-ми учнів магдалинівської школи, але віддав належне й їхнім батькам, які, всупереч матеріальним негараздам, зайнятості та іншим насущним проблемам таки знаходять кошти, сили й можливість водити своїх чад на музику. І це в той час, коли багацько тат і мам усуваються від залучення своїх дітей до мистецтва, натомість купуючи їм, у кращому випадку, айпад, айфон чи інший гаджет — щоби не приставали…

Щиро та тепло привітавши всіх із 70-річчям першої в Україні дитячої музичної сільської школи, Вадим Нестеренко відзначив подяками директора музичної школи Вікторію Масленікову, яка, до речі, уже 20 років на цій посаді, а також викладачiв Ірину Гончар та Миколу Андрушка, ветеранів закладу Ларису Чорну та Віктора Закаблука.

Євген ЄВТУШЕНКО

Музична гордість Магдалинівщини

За 70-річну історію Магдалинівської дитячої музичної школи та її Котовської філії її закінчили більше тисячі учнів. Серед випускників закладу Майя Голенко — лауреат державної премії ім. Тараса Шевченка, бандуристка, співачка, народна артистка України. Її ім’ям названа одна з вулиць Котовки. Чимало випускників школи в подальшому житті пов’язали своє життя з музикою.

Упродовж усього часу вихованці школи були й залишаються постійними учасниками урочистих заходів. Тільки за останні 18 років вихованці музшколи взяли участь у 74-ох фестивалях та конкурсах районного, обласного та міжнародного рівня.

Сьогодні викладачі й учні Магдалинівської музичної школи сповнені творчих задумів, які успішно втілюють у життя.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *