• ноу_хау

Помідори під «військовим» наглядом

На закордонних полях вже щосили використовують новітні технологічні винаходи. Навіть безпілотники (дрони), спочатку винайдені для військових, у мирному житті пасуть худобу і навіть доглядають за рослинами.

Ось і в Україні хочуть застосовувати безпілотники при вирощуванні томатів. Наші аграрії вже почали вивчати й освоювати це сучасне диво техніки, яке має масу переваг. Наприклад, безпілотний літальний апарат може стати незамінним помічником при оцінці стану посівів. Це здається неймовірним, але сенсор дрона зчитує інформацію не тільки у видимому діапазоні, а й здатний зробити спектральний аналіз рослин. Це дозволяє отримати інформацію про їхні біофізичні та біохімічні характеристики. За допомогою дрона можна оцінити стан грунту, його вологість і потребу в зрошенні.

Але технології зараз розвиваються настільки стрімко, що вже скоро з повітря можна буде оцінити й наявність добрив, і ураження хворобами. Причому можливості камери на безпілотниках дозволять визначити навіть те, яка саме хвороба розвивається на посівах. Дрони також можуть застосовуватися для виявлення похибок у роботі техніки, будь-яких накладок на поле або в загоні.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *