Полковник Заремба: «Буду гідним свого попередника»

Наказом Голови адміністрації Держспецтрансслужби, генерал-лейтенанта Миколи Малькова командиром 194-го понтонно-мостового загону призначений начальник штабу цієї частини, полковник Геннадій Заремба

Для Новомосковського понтонно-мостового загону полковник Заремба людина далеко не стороння. До призначення на посаду командира частини 19 років служив у цьому ж 194-му понтонно-мостовому загоні, чотири з яких начальником штабу – першим заступником командира. Колишній командир частини полковник Микола Савчук пішов на підвищення – призначений заступником командира головного штабу адміністрації Держспецтрансслужби.

Геннадію Валерійовичу Зарембі 41 рік. Родом з-під Феодосії. У дитинстві була мрія навчитися їздити на велосипеді, якого в нього не було. Тому на перші зароблені на зборі кримської троянди гроші купив велосипед і серйозно зайнявся велоспортом. Випускник Сімферопольської школи олімпійського резерву, кандидат у майстри спорту з треку та групової гонки, член збірної Криму, учасник змагань на Кубок СРСР. Як сам зізнався, ставати військовим навіть у думках не було. Але на початку 90-х у країні було не до спорту, і вступ до інституту фізкультури відпав саме собою. Батьки ж пов’язували майбутнє сина тільки з військовим училищем.

«А я не дуже-то й пручався, подав документи до Сімферопольського вищого військово-будівельного училища, де благополучно вступив на механічний факультет, – згадує Геннадій Валерійович. – Але після першого курсу військове училище перекваліфікували на цивільний інститут, а курсантам запропонували продовжити навчання в інших вищих навчальних закладах України, де існувала військова кафедра. Я вибрав ДІІТ, Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту, після закінчення якого, 1998 року, отримав червоний диплом, лейтенантські погони та призначення в Новомосковськ – командиром кранового взводу технічної роти. Відтоді призначався на різні посади, пройшов усі щаблі кар’єрної драбини. За цей час паралельно закінчив магістратуру ДІІТу та Національну академію Збройних Сил України.

Чи була інша, крім Вашої, кандидатура на посаду командира частини?

– Це треба запитати в попередника, полковника Савчука. Я під його керівництвом або, як то кажуть, пліч-о-пліч від дня приходу Миколи Тимофійовича в частину. Гадаю, не дарма він наполіг на моїй кандидатурі начальника штабу – на другій після командирської посаді в загоні. Миколі Тимофійовичу Савчуку, який користується величезним авторитетом і у громадськості Новомосковська, і у київського командування, і у своїх підлеглих, протягом років п’яти пропонували високі посади в адміністрації Держспецтрансслужби. Тому на правах приймача та в особі нового командира 194-го понтонно-мостового загону постараюся бути гідним завойованого авторитету попередника.

Декілька слів про родину.

– Родина для мене не тільки міцний тил, родина – це все! З дружиною Світланою разом 23 роки. Вона фінансист, також з червоним дипломом закінчила Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту. До останнього займала посаду начальника фінансової служби частини, має військове звання капітан. Чому до останнього? Відповідно до Закону про протидію корупції, після підписання наказу про моє призначення дружина командира частини не має права займати подібні посади. Дочка Влада вчиться у випускному класі ліцею «Самара». Минулого року зайняла призове місце в обласній олімпіаді з хімії.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *