Пожежа, та не там

Минулого вівторка, 6 червня, обидва «чорнушні» новомосковські сайти поширили фейкову новину про те, що нібито загорілося сміття на колишньому кулебівському звалищі.

У барвистих, хоча й відверто безладних фразах із відтінком паніки анонімний автор замітки переказує «залежалу» плітку про те, що, мовляв, на цей полігон звозять побутові відходи з усієї області та абсолютно голослівно стверджує, ніби цей останній факт «ні для кого не є секретом ». І попутно намагається звинуватити у трагедії міську владу. Все це супроводжується фотографіями та відео якоїсь вечірньої пожежі.

Хоча для жителів Кулебівки не є секретом зовсім інший і реальний факт – колишнє звалище не просто закрите, а ще й засипане шарами землі, сміття воно не приймає та горіти там немає чому.

Щоб прояснити ситуацію, ми зв’язалися з в. о. міського голови, секретарем муніципалітету Сергієм Горошком.

– Почати потрібно з того, що горить зовсім не наш міський полігон, а розташоване на території Дніпропетровського району приватне звалище ТПВ, що належить ТОВ «Екологія». Вона дійсно знаходиться поруч із містом, але не є частиною міського господарства, і за протипожежний порядок на території відповідає її приватний господар. З огляду на цей факт, на цьому можна було б і закінчити.

Однак Горошко також додав, що міські пожежні частини в гасінні пожежі участі не беруть. Цим займаються пожежники з Дніпропетровського району та обласного центру.

Від себе можемо додати, що замітка в Інтернеті носить явно брехливий і провокаційний характер, а пожежа на давно закритому та вже майже повністю рекультивованому міському полігоні практично неможлива. Вона можлива лише в запаленій уяві оскаженілих господарів сайтів, які використовують цей ресурс для систематичного обману городян.

Ви запитаєте чому?

Хочеться нагадати, що оточення екс-мера Літвіщенка роками «годувалися» на незаконній експлуатації кулебівського звалища, таємничим чином надавши йому статус «полігона ТПВ» і вбиваючи при цьому здоров’я місцевих жителів. А коли від них вимагали закрити звалище, то завжди чули у відповідь: «ми не можемо». Новій владі міста потрібен був лише один рік для того, щоб вирішити цю проблему – звалище закрите і не функціонує. І ось тепер оточення Літвіщенка, висловлюючи жаль із приводу втрати колишніх «сміттєвих заробітків», займається брехнею та наклепом, сподіваючись знову повернутися до влади і продовжувати вбивати здоров’я городян незаконною експлуатацією сміттєзвалища.

Сергій ВЕРЬОВКІН

Об’єктивно

«Вчора, 5 червня, близько шостої вечора на полігоні ТПВ компанії «Екологія України» стався потужний спалах. Сміття сюди завозиться з лівого берега Дніпра, Новомосковська та селищ Вільне, Черкаське, Гвардійське, Піщанка, Меліоративне. Причиною загоряння, за словами керівництва звалища (представитися вони нам відмовилися), став викид газу (метану), який скупчився під сміттям, а також спекотна і при цьому вітряна погода. Щоправда, горить лише частина звалища – територія приблизно 75 на 100 метрів».

З сайту: zabeba.li

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *