• властивості лаврового листя

«Пожежа» для свіжості

Стародавні греки та римляни застосовували лаврове листя не лише в кулінарії, але й використовували його для очищення приміщень від неприємних запахів і вогкості. Для цього листя лавра просто підпалювали.

Але виявляється, що цей спосіб ще й запобігає деяким хворобам і покращує загальне самопочуття. Вже доведено, що запах лаврового листа діє на організм заспокійливо та знеболююче. Також лаврове листя запобігає нападам епілепсії, може побороти стрес, втому і безсоння. Ці дивовижні властивості лаврове листя має завдяки цинеолу та специфічним ефірним оліям, які містяться в цій рослині. Вони звільняють дихальні шляхи і сприяють розслабленню всього організму. Щоб відчути на собі цей розслаблюючий ефект, підпаліть кілька сухих лаврових листків.

Відомо, що лаврове листя вважається символом чистоти, успіху та перемоги. Це також – спадщина стародавніх греків і римлян, але й зараз багато хто зберігає біля вхідних дверей гілку лавра як оберіг.

А ще лаврове листя – надзвичайно ефективний засіб у боротьбі з тарганами. При цьому абсолютно безпечний для дітей і домашніх улюбленців.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *