Подвійний триумф новомосковської медицини

16 серпня без перебільшення можна назвати знаковим днем в історії охорони здоров’я Новомосковська. Городяни отримали відразу два подарунки – оновлений пологовий будинок і відкриту після ремонту амбулаторію №2 загальної практики сімейної медицини.

В обох заходах взяли участь народний депутат України Вадим Нестеренко, в. о. міського голови Сергій Горошко, його заступник з фінансів і медицині Тетяна Дакова, депутати міської ради.

Обидва об’єкти отримали найсучасніше обладнання. При цьому реконструювати пологовий будинок вдалося за рекордно скромну суму – 230 тис. грн.

«За цю суму ми отримали свіжий, просторий, світлий і красивий, справжній пологовий будинок. Якщо розібратися, пологовий будинок – місце, де хоч раз у житті буває кожна людина. І ми хочемо, щоб матусям і татусям захотілося повернутися сюди знову і знову», – поділилася Тетяна Дакова. Вона також повідомила, що щорічно в місті народжується близько 450 дітей та назвала медицину пріоритетним напрямком у діяльності міської влади.

В медустанові оновлені стіни, підлоги та стелі. Замінено вхідні двері в будівлю, а також вікна задля комфорту й тепла пацієнтів. Були поставлені нові ліжка й тумбочки. В пологовому будинку з’явився новий пологовий зал, обладнаний за останнім словом медичної науки. Тішить око затишна їдальня, яку так і тягне використовувати як «кают-компанію» для спільного відпочинку. На момент урочистого відкриття пологовий будинок вже був зданий в експлуатацію та функціонував.

важлива подія

Що стосується нової амбулаторії, то тут варто говорити не просто про реконструкцію, а про зовсім новий, сучасний підхід в обслуговуванні пацієнтів. По-перше, завдяки логістиці, потоки відвідувачів повністю розділені. Окремо здійснюється прийом людей, які потребують поглибленого огляду та, скажімо, тих, хто прийшов просто виписати рецепт на ліки. Черги виключені – прийом суворо за попереднім записом.

Оглядові кабінети розділені на дві кімнати. В першій пацієнтом займається медсестра, яка проводить первинний огляд: вимір біометричних показників, пульсу, артеріального та внутрішньоочного тиску. Отже до лікаря хворий потрапляє вже «оснащений» усім пакетом необхідної інформації для постановки діагнозу та призначення схеми лікування. Кабінети повністю комп’ютеризовані та сьогодні на порядку денному переведення в електронну форму всіх накопичених баз даних. Радує й інтер’єр приміщень. Особливою гордістю персоналу є старі картини, які прикрашали стіни клініки з дня початку існування і… які були оновлені в процесі реставрації.

Нова амбулаторія покликана забезпечити первинною лікарською допомогою близько 13 тис. жителів центральної частини міста. Ця нелегка місія покладена на вісьмох сімейних лікарів, які працюють в амбулаторії.

Пряма мова
Гінкота

Головний лікар КНП «Новомосковського міського центру первинної медико-санітарної допомоги» Леонід Гінкота:

«Тут усе змінилося. І освітлення, й навіть оновили старі картини маслом. Гаряча вода є в кожному кабінеті. Придбали телевізор і дивани, щоб людині було комфортно очікувати прийому лікаря. Кабінети в нас двох видів: подвійні та загальні, де медсестра також може провести певні маніпуляції. Ми розділили відділення. В лівому блоці будуть тільки сімейні лікарі, а в правому – всі допоміжні кабінети: фізіотерапія, денний стаціонар, акушер-гінеколог (2 кабінети), всі прищепні кабінети».

Народний депутат України Вадим Нестеренко:

«Мені дуже приємно бути присутнім сьогодні на цій урочистій події. Хочу висловити подяку особисто Сергію Горошку та всьому депутатському складу за те, що вони, незважаючи на всі труднощі, зуміли виділити з бюджету необхідну суму на ремонт пологового будинку. А також подякувати підрядникам за блискуче проведений ремонт.

Упевнений, що це одне з найкращих пологових відділень області, та й в обласному центрі далеко не всі пологові будинки можуть похвалитися таким рівнем обслуговування.

Хочу також запросити всіх жінок Новомосковська, в яких настає щаслива пора материнства, скористатися послугами цього прекрасного пологового будинку

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *