Подарунок для донорів та пацієнтів

З ініціативи головного лікаря центральної міської лікарні Новомосковська Наталії Геннадіївни Сіренко у 80-тисячному місті на Самарі вперше в області був створений і успішно функціонує лікарняний банк крові.

Кілька років тому відомі в Новомосковську горе-ділки залишили місто без приміщення станції переливання крові, медичний колектив станції — без робочих місць, а сотні місцевих донорів — без можливості поділитися своєю кров’ю з нужденними хворими. Але світ не без добрих людей…

У зв’язку з цим кілька запитань до «винуватиці» створення в Новомосковську банку крові, головлікаря центральної міської лікарні (ЦМЛ) Наталії Геннадіївни Сіренко.

– На правах «головної лікарняної банкірші крові» Новомосковська розкажіть, як усе починалося?

— Заготівлею та переробкою крові в Новомосковську раніше займалося відділення трансфузіології в центральній міській лікарні. Але разом зі старим обладнанням зносилися, як кажуть, і саме відділення. Воно практично перестало виконувати свої функції… У 2018-му році з’явилася нова, сучасна стратегія служби крові, що відповідає поточним запитам. Після тривалих, більш, ніж чотиримісячних консультацій з обласними фахівцями з крові, прийшли до остаточного висновку, що від цього відділення потрібно відмовлятися.

Впритул цим питанням почали займатися з вересня минулого року. А питань і проблем виникло дуже багато. Відразу потрібно було вирішувати кадрове питання: куди подіти досить великий штат працівників трансфузіологічного? Вирішили і відділення, і його співробітників трансформувати в лікарняний банк крові. До речі, самі того не підозрюючи, ми створили прецедент обласного масштабу — на базі центральної міської лікарні Новомосковська відкрили цілий банк крові. У всіх подібних ЦМЛ області були тільки пункти зберігання крові. Ця обставина накладала на нас подвійну відповідальність.

– Де розташований лiкарняний банк крові?

— За допомогою міської влади на території хірургічного відділення (вул. Сучкова, 40) з дотриманням усіх санітарно-технологічних норм відремонтували кілька приміщень. Крім банку крові в одному з цих приміщень розмістили кабінет рентгенографії, який, до речі, скоро отримає нову рентгенобладнання.

– Перший забір крові не вийшов комом?

— Якщо відверто, краще, ніж припускали. По-перше, місцеві ЗМІ напередодні провели акцію для запрошення донорів. Бригада з десяти обласних фахівців разом із нашими медиками дуже професійно, вміло та з великим натхненням обслуговували донорів, які ділилися життєво необхідним і дорогим своїм багатством — кров’ю. Приємно було бачити таку велику кількість охочих. Знаєте, адже багато людей, вистоявши чергу, так і не встигли здати. Ми їм подякували, вибачилися й запросили прийти наступного разу. Величезне спасибі кожному, хто прийшов і, хто прийде в наступні рази! Так, періодичність забору крові в нас — раз на місяць.

– Кажуть, і Ви свою кровиночку здали?

— Серед 70 донорів, які здали свою кров у перший день роботи Новомосковського лiкарняного банку крові, були й наші лікарі, медсестри, технічні працівники. Я теж здала, як усі 500 грамів — треба ж надихнути колектив особистим прикладом.

Микола ДОНОРЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *