Подарована мандрівка до Полтави

4 листопада 2017 року група соціальних працівників та працівників соціального захисту Новомосковського, Магдалинівського районів і міста Новомосковська за  підтримки благодійного фонду «Твій рідний край» мали нагоду відвідати прекрасне європейське місто в Україні – Полтаву.

Оспівана Гоголем і Котляревським, Полтава зачарувала гостей міста своєю доброзичливістю й чистою українською мовою. Здається, саме із Лтави черпає рідне слово могутність і красу, милозвучність і тверду впевненість у своєму майбутньому.

Полтава – дуже чепурне місто, чистенькі вулиці охайно сяють вікнами-очима безлічі магазинів і невеличких крамничок, де можна знайти будь-що миле оку. Полтавчани – гостинні й привітні люди, завжди гордо розповідають про досягнення та історичні місця свого міста, яке має давню славну минувшину.

А згадайте-но, як тікали шведи з-під Полтави? У місті чимало пам’яток, пов’язаних із цією подією, про яку цікаво розповіли екскурсоводи при відвідинах історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви».

Івана Котляревського справедливо вважають родоначальником сучасної української літературної мови. Якщо хтось із присутніх і не знав до недавнього часу «Енеїди» або «Наталки-Полтавки», то після відвідин Полтави дізналися дуже багато, бо відвідали будинок-музей Івана Котляревського – автора відомих творів. Славетного земляка в Полтаві вшановують і не забувають. На його честь названо гору, де розташований будинок-музей великого класика. Побували наші  земляки на Івановій горі, звідти можна осягнути поглядом все місто з Монастирською та Інститутською горою по обидва боки, річкою Ворсклою внизу. А ще на Івановій горі знаходиться пам’ятник славнозвісному Галушці, герою безсмертного гоголівського твору, адже Микола Гоголь також черпав літературне натхнення з полтавської землі.

Серце Полтави – Корпусний сад, унікальний витвір садово-паркового мистецтва, улюблене місце відпочинку багатьох жителів міста і його гостей. Парк округлої форми, з центру тягнуться радіальні алеї, вздовж яких стільки рослинності, що неможливо всьому надивуватися – різноманітні види кущів, дерев і безліч клумб, від яких не відвести очей: на початку літа квітнуть півонії, приголомшуючи все навкруг п’янкими пахощами, а ледь пізніше – королеви-троянди, немов на подіумі конкурсу краси.

В Полтаву можна закохатися з першого погляду, а закохавшись, не захочеться звідси нікуди від’їздити. Так і наші земляки, ввечері виморені, але задоволені екскурсією, зі щирими словами подяки Народному депутатові Вадиму Нестеренку за подаровану екскурсію та прекрасні враження, поверталися додому.

Ірина ШАПОВАЛ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *