Подальші плани – бюджет участі

Бюджет участі, бюджет ініціатив громадян, партиципаторний бюджет – є багато синонімів у того, над чим ми зараз працюємо і хочемо впровадити в місті. Що це таке?

Бюджет участі – це процес взаємодії міської ради з мешканцями міста, який дає можливість кожному жителю взяти участь у розподілі бюджетних грошей, а саме певної частини коштів міського бюджету шляхом подачі відповідних проектних пропозицій та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти.

Хтось хоче, щоб у його мікрорайоні з’явився дитячий майданчик. Хтось мріє про те, щоб на вулиці встановили велопарковку. Хтось пропонує встановити лавочки в сквері та зробити безкоштовну WI-FI зону або має інші соціально важливі ідеї?

Бюджет участі – це шанс зробити свій внесок у розвиток міста. Будь хто зможе подати ідею та її технічне обґрунтування. Якщо цю ініціативу підтримають інші жителі міста, вона за кошти бюджету міста буде реалізована.

На відміну від петицій, брати участь у голосуванні за проекти зможуть лише жителі міста, кожен повинен буде визначитися, обрати та підтримати один проект, і на реалізацію проектів-переможців сума в бюджеті вже буде закладена.

Гарна тема, яка дозволяє проявити себе активним людям, а також дає можливість зробити наше місто кращим і комфортнішим. Міські депутати готують проект рішення щодо цього питання.

Костянтин МОРОЗОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *