• A blond medical or scientific researcher or doctor using looking at a clear solution in a laboratory with her Asian female colleague out of focus behind her.
    A blond medical or scientific researcher or doctor using looking at a clear solution in a laboratory with her Asian female colleague out of focus behind her.

Повертається безкоштовна медицина

Узі, рентген, мамографія та здача аналізів в Україні будуть безкоштовними, але тільки з 1 липня наступного року. Причому, кошти на такий подарунок для всіх стражденних уже закладені в бюджет — 2 млрд грн. Єдина умова, у вас повинно бути направлення від сімейного лікаря. Національна служба здоров’я вже почала укладати договори з медичними закладами первинної допомоги.

Базовий медичний тариф на пацієнта складе 370 грн, хоча для літніх людей і дітей є окремі коефіцієнти.

— Коефіцієнти вираховували за демографічною структурою населення, — пояснює глава Національної служби здоров’я Олег Петренко. — Наприклад, категорія людей 18–39 років рідко користуються послугами лікарів. Основні відвідувачі — це діти до 3-х років і літні люди. Виходить, що частина коштів, які не використовуються однією категорією хворих перекладається на іншу. Тобто, виходить, ми оплачуємо тих, хто більше потребує, але коли в нас є потреба, то за нас теж хтось платить. Цей принцип дуже добре працює у світі, — підсумував Петренко.

Ганна ЛИСЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *